PoradyWracając do domu z zakupami, zawsze zakładam na klamkę od drzwi gumkę do włosów

Wracając do domu z zakupami, zawsze zakładam na klamkę od drzwi gumkę do włosów

wykorzystanie gumek recepturek fot. genialne.pl
wykorzystanie gumek recepturek fot. genialne.pl

17.03.2023 14:00, aktual.: 17.03.2023 18:26

Gumki recepturki wydają się niepozorne, ale mają wiele praktycznych zastosowań. Ułatwiają wiele codziennych czynności. Pokażemy Ci, jak wykorzystać je podczas wnoszenia dużych zakupów do domu.

W prawie każdym domu można znaleźć gumkę do włosów lub recepturkę. Zamiast leżeć na dnie szuflady, mogą nam ułatwić codzienne obowiązki. Trik z wykorzystaniem ich przy drzwiach wejściowych stał się hitem internetu. Nic dziwnego, bo bardzo ułatwia życie i działa bez zarzutów. 

Obraz

Blokada na drzwi z użyciem gumki recepturki

Duże zakupy bywają uciążliwe, szczególnie kiedy wszystko, co kupiliśmy, trzeba wnieść do domu. Irytujące jest za otwieranie drzwi wejściowych za każdym razem, ponieważ wciąż się zamykają. Ich uchylenie na oścież nic nie pomaga. Nie tylko powoduje to, że jesteśmy coraz bardziej nerwowi, ale wydłuża też czas wnoszenia zakupów. Jest to naprawdę męczące. Jednak jest na to dobry patent. Wystarczy do jego użycia gumka recepturka. Trik ten jest bardzo prosty. Dzięki niemu zapomnisz o zamykających się drzwiach, a wnoszenie zakupów nie będzie już tak kłopotliwe.

Zastosowanie gumki recepturki do blokady drzwi:

Poniżej przedstawiamy Ci pełną instrukcję na wykorzystanie gumek recepturek do zblokowania drzwi:

  1. Weź gumkę recepturkę.
  2. Załóż ją na klamkę wewnątrz mieszkania.
  3. Jej drugi koniec skręć tak, aby powstał krzyż.
  4. Drugą końcówkę załóż na klamkę zewnętrzną.
Obraz

Miejsce skrzyżowania gumki powinno być umieszczone tam, gdzie blokuje i zamyka się drzwi. Gumka recepturka przytrzyma ten element, dzięki czemu drzwi się nie zatrzasną. A ty spokojnie wniesiesz zakupy.

Wykorzystanie gumek recepturek

Gumki recepturki do włosów można wykorzystać naprawdę kreatywnie. Dlatego warto je mieć w zanadrzu. Wypróbuj też patent na oznaczanie szklanek na imprezach. Sprawdza się to naprawdę rewelacyjnie. Goście nie mają szans pomylić swoich napojów. Każdy dostaje szklankę oznaczoną gumką recepturką w innym kolorze. Możesz stosować je też w kuchni do otwierania śliskich zakrętek słoików. Wtedy owiń ich brzegi szeroką gumką recepturką i otwórz zakrętkę słoika.

Genialne triki na każdą okazję!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także