PoradyLajfhakiWrzuć do WC. Kamień zniknie po 15 minutach

Wrzuć do WC. Kamień zniknie po 15 minutach

jak pozbyć się kamienia z muszli, fot. Getty Images
jak pozbyć się kamienia z muszli, fot. Getty Images
13.10.2023 13:55, aktualizacja: 14.10.2023 17:48

Muszla klozetowa to miejsce, gdzie stale spływa woda, przez co na jej powierzchni robi się gruba warstwa osadu. Aby pozbyć się kamienia z muszli, musisz zadziałać specjalną mieszanką, która odkazi toaletę i sprawi, że porcelana znacznie się wybieli.

Czyszczenie toalety to nasz cotygodniowy rytuał. Czasami jednak i to nie wystarcza, a na powierzchni porcelany powstaje żółty nalot, który ciężko usunąć. Co ciekawe produkty ze sklepu nie działają pod powierzchnią wody, więc zalewanie sedesu płynem jest zupełnie bez sensu, jeśli osad jest tylko u ujścia. Pewnie część z was chcesz odłupać kamień mechanicznie i mieć spokój, lecz istnieje znacznie lepszy trik, bez szorowania.

Jak pozbyć się kamienia z muszli?

Powszechnie wiadomo, że najlepszy kuchenny produkt na usuwane kamienia to ocet i kwasek cytrynowy. Kiedy jednak mamy do czynienia z kamieniem jedynie pod powierzchnią wody, może się okazać, że sam ocet nie zadziała, jak należy. Kwasek jest zbyt mało żrący, no, chyba że dodamy mu nieco wspomagacza w postaci sody oczyszczonej. To połączenie składników wywoła reakcję chemiczną, w wyniku której powstanie aktywna piana. Jak najlepiej zaaplikować tę mieszankę? Przygotuj specjalne tabletki!

Obraz

Jedna tabletka wrzucona do sedesu usunie cały kamień

Domowy odkamieniacz w tabletkach to nic innego jak mieszanka kuchennych składników o aktywnym działaniu, które w zetknięciu z płynem zaczynają działać. Do ich wykonania potrzebujesz: 1/3 szklanki sody oczyszczonej, 1/2 szklanki kwasku cytrynowego, kilka kropel olejku eterycznego i łyżkę wody. Wszystkie substancje mieszamy aż powstanie konsystencja mokrego piasku. Odczekaj pięć minut i nałóż proszek do foremek na lód, a następnie dobrze dociśnij każdą kostkę. Wstawiamy całość do zamrażarki na kilka godzin. W zależności jak duży osad masz w muszli, wrzuć 1-2 tabletki i pozostaw na 15 minut, by środek mógł odpowiednio zadziałać. Jeśli widzisz, że kamień nadal jest mocno osadzony, odczekaj kolejne 15 minut. Następnie przetrzyj toaletę szczotą i spłucz wodę. Dodatek olejku eterycznego nie jest konieczny, lecz sprawi on, że w łazience będzie unosił się ładny zapach.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także