PoradyWrzuć go do prania. Ten trik z nakrętką do płynu wykorzystuję co najmniej raz w miesiącu

Wrzuć go do prania. Ten trik z nakrętką do płynu wykorzystuję co najmniej raz w miesiącu

kubek do nalewania detergentów fot. freepik
kubek do nalewania detergentów fot. freepik

09.12.2022 15:53, aktual.: 13.12.2022 09:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapewne dobrze znasz kubek do nalewania detergentów, który jest jednocześnie zakrętką butelki z płynem do prania. Poznaj trik zdecydowanie ułatwiający robienie prania.

Niektóre osoby do prania ubrań stosują płyn, który sprzedawany jest w dużych butelkach. Jego aplikację ułatwia zakrętka przypominająca mały kubek. Wystarczy nalać do niej odpowiednią ilość detergentu i następnie wlać go do właściwej przegródki w szufladce. Z tym nie ma najmniejszego problemu. Jednak później w naszych dłoniach zostaje nie do końca opróżniony kubeczek.

Jak usunąć cały płyn z kubeczka?

Zakrętka jest idealna do aplikowania detergentu. Jednak po wlaniu go do pralki okazuje się, że na dnie kubeczka została jeszcze spora ilość płynu, który żadnym sposobem nie chce wypłynąć. Co zrobić w takiej sytuacji, aby nie marnować za każdym razem pewnej ilości detergentu? Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste. Pusty kubek wrzuć do bębna pralki i zwyczajnie upierz go razem z ubraniami. Po skończonym cyklu prania zobaczysz, że jest całkowicie opróżniony oraz czysty. To najlepsze rozwiązanie. Oczywiście możesz spokojnie wkładać kubek do pralki za każdym razem, kiedy uruchamiasz urządzenie.

Kubek do nalewania detergentów, fot. Freepik
Kubek do nalewania detergentów, fot. Freepik

Jak przyspieszyć wysychanie ubrań?

Aby szybko wysuszyć ubranie wcale nie potrzebujesz suszarki bębnowej. Najpierw weź ręcznik i rozłóż go na podłodze. Następie na nim ułóż (na płasko) część garderoby, którą chcesz dość prędko wysuszyć. Zacznij zwijać ręcznik (razem z ubraniem) w rolkę. Kiedy już dojdziesz do końca, uzyskasz dość grubą rolkę, która przypomina burrito. Wówczas zacznij z całych sił naciskać ją kolanami i dłońmi. Na koniec rozwiń ręcznik i powieś ubranie na suszarce.

Siła nacisku rąk i kolan sprawi, że wilgoć pochodząca z ubrań zostanie wchłonięta przez ręcznik. Oczywiście, aby jeszcze przyspieszyć wysychanie, to po rozwinięciu ręczniak możesz konkretną rzecz podsuszyć suszarką. Wówczas dość szybko pozbędziesz się wilgoci w odzieży. „Metoda burrito” sprawdzi się idealnie podczas podróży i w każdej kryzysowej sytuacji.

6 genialnych trików, które ułatwiają pranie. Każdy powinien je znać

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także