Wrzucam do odpływu w brodziku i zalewam wodą. Po chwili jest jak nowy
30.03.2023 15:55
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Niesprawny odpływ pod prysznicem to nic przyjemnego. Woda wtedy szybko się zbiera i przy odrobinie nieuwagi można zalać całą łazienkę. Lepiej więc tego unikać. Wystarczy znać domowe sposoby na to, jak odetkać zatkany prysznic.
Czasami w przypadku problemu z odpływem wody pod prysznicem wydaje się, że bez hydraulika się nie odbędzie. Nic bardziej mylnego! Będziesz zaskoczony, jak łatwo to możesz zrobić sam. Często wystarczą domowe sposoby, aby znów bez obaw móc korzystać z prysznica. Wizyta specjalisty to wydatek rzędu kilkuset złotych, a domowe triki kosztują zaledwie kilka groszy. Różnica zatem jest ogromna.
Kiedy powstanie zator pod prysznicem...
Najczęstszą jego przyczyną są: włosy oraz środki do mycia, które używamy. Żele i mydła pod prysznic zawierają sole metali: sodu i potasu. Rozpuszczają się one w wodzie podczas mycia. Wydaje się, że nie powinny one tworzyć zatorów, jednak dzieje się inaczej. Winna temu jest woda, która nie wszędzie jest miękka oraz wnętrza rur, które nie są gładkie. Nierówności w ich strukturze doprowadzają do gromadzenia się resztek kosmetyków, brudu i włosów. Dlatego o zator pod prysznicem wcale nietrudno.
Jak odetkać prysznic samodzielnie?
Poznaj nasze patenty na samodzielne odetkanie prysznica.
Aspiryna
Wrzuć dwie kapsułki aspiryny do odpływu i zalej je szklanką octu. Jeśli pojawi się dźwięk wrzenia, nie martw się, to normalne. Kiedy ustąpi, po kilku minutach wlej wrzątek do odpływu. I już!
Soda, ocet i wrzątek
Wsyp do odpływu 2 czubate łyżki sody oczyszczonej i zalej je ½ szklanki octu. Następnie wytworzy się piana. Odczekaj około godziny i wlej do odpływu około 3 l wrzącej wody.
Soda i sól
Wymieszaj sodę z solą (po 2 łyżki każdej z nich). Potem wsyp je do opływu. Następnie zalej wymieszane substancje ½ szklanki octu. W wyniku reakcji chemicznej powstanie piana. Jeśli zator jest duży, to przed wlaniem octu do odpływu podgrzej go – jego działanie jest wtedy o wiele bardziej skuteczne.