PoradyLajfhakiWstaw go do rozgrzanego piekarnika. Rozpuści brud i tłuszcz w każdej szczelinie

Wstaw go do rozgrzanego piekarnika. Rozpuści brud i tłuszcz w każdej szczelinie

Jak wyczyścić piekarnik parą wodną fot. genialne.pl
Jak wyczyścić piekarnik parą wodną fot. genialne.pl
12.03.2023 18:52, aktualizacja: 13.03.2023 12:36

Czyszczenie piekarnika jest dość kłopotliwe. Dlatego na samą myśl, aż rozkłada się ręce z niemocy. Nic więc dziwnego, że wiele osób inwestuje w dużo droższe samoczyszczące się piekarniki. Zaschnięty tłuszcz czy brud są trudne do usunięcia. Udało nam się odkryć rewelacyjny sposób na czysty piekarnik. Szybki, na który nie wydasz ani złotówki.

Czym wyczyścić piekarnik w środku?

Nie da się uniknąć regularnego mycia piekarnika. Opary tłuszczu i zabrudzenia zawsze będą się na nim osadzać. Dlatego brudny piekarnik nie jest najprzyjemniejszym widokiem. Nie zachęca też do gotowania.

Niestety często brud osadza się w naprawdę trudno dostępnych miejscach. Czyszczenie piekarnika wtedy bywa dość uciążliwe.

jak wyczyścić piekarnik parą, fot. Pixabay
jak wyczyścić piekarnik parą, fot. Pixabay

Ręczne szorowanie jest żmudne i frustrujące. Chemiczne środki może i działają, jednak mają swoje wady. Są drogie i szkodliwe dla naszego zdrowia. Czym wyczyścić piekarnik, aby było to szybkie, tanie i bezpieczne? Udało nam się odkryć na to złoty środek. Nasz trik działa rewelacyjnie, nawet na mocne zabrudzenia piekarnika.

Cała sztuczka na brudny piekarnik tkwi w parze wodnej. Ten sposób sprawdza się, zarówno do drogich, nowoczesnych piekarników, jak i tych ze starej generacji. Możesz to zrobić samodzielnie. Nie potrzebujesz do tego żadnych skomplikowanych narzędzi ani środków. Wystarczy Ci tylko garnek.

Jak wyczyścić piekarnik?

Czyszczenie piekarnika tą metodą jest banalne. Jak wyczyścić piekarnik parą? Przygotuj do tego garnek nadający się do piekarnika. Możesz też użyć blachy do pieczenia lub głębokiego naczynia. Zagotuj litr gorącej wody i przygotuj ocet.

Jak wyczyścić piekarnik parą wodną:

  1. Rozgrzej piekarnik do 230°C,
  2. Zagotuj wodę w czajniku,
  3. Napełnij garnek (naczynie do pieczenia lub blachę do pieczenia) gorącą wodą.
  4. Dodaj trochę octu do wody, zwiększy to efekt czyszczenia i zapobiegnie kamieniowi. Ponadto zwiększa się efekt czyszczenia pary wodnej.
  5. Umieść garnek na najniższej szynie piekarnika i zamknij drzwiczki.
  6. Pozwól parze wodnej wykonywać swoją pracę przez 30 do 60 minut. W tym czasie nie otwieraj drzwi piekarnika.
  7. Wyłącz piekarnik i pozwól mu ostygnąć.
jak wyczyścić piekarnik parą, fot. Pixabay
jak wyczyścić piekarnik parą, fot. Pixabay

Teraz możesz wytrzeć piekarnik gąbką lub ręcznikiem kuchennym. Uważaj tylko, aby się nie poparzyć. Ten domowy sposób daje widoczne rezultaty. Dlatego, czyszczenie piekarnika staje się o wiele prostsze.

Czysty piekarnik krok po kroku

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także