PoradyWsyp do miseczki i postaw w lodówce. Efekt zobaczysz na drugi dzień

Wsyp do miseczki i postaw w lodówce. Efekt zobaczysz na drugi dzień

Miseczka z sodą w lodówce. Fot. Genialne.pl
Miseczka z sodą w lodówce. Fot. Genialne.pl
06.05.2023 13:14

Miseczka z sodą w lodówce to już dość częsty widok w polskich domach. Czy wiesz, jakie jest jej zadanie? To może cię zaskoczyć.

Soda oczyszczona jest niezastąpionym produktem, który ma wiele zastosowań. Ma właściwości wybielające i czyszczące. Dodatkowo zmiękcza wodę, a także wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Co więcej, idealnie sprawdzi się jako zamiennik proszku do pieczenia. Jednak wszyscy miłośnicy ekologicznych rozwiązań docenią jej jeszcze jedną cudowną właściwość.

Po co wkładać miseczkę z sodą do lodówki?

Czasami zdarza się, że po otworzeniu lodówki wydobywa się z niej brzydki zapach. Najczęściej odpowiadają za to psujące się i przeterminowane produkty. Specyficzną i intensywną woń wydzielają także wędliny czy ryby. W związku z tym warto przechowywać je w zamkniętych pojemnikach. Nieprzyjemny zapach pojawia się również wtedy, kiedy zapomnisz o regularnym myciu lodówki. Jak zatem szybko pozbyć się smrodliwego problemu? Do tego celu wykorzystaj właśnie sodę oczyszczoną. Nasyp ją do pojemnika lub słoiczka i postaw na jednej z półek w lodówce. Biały proszek szybko pochłonie wszystkie nieprzyjemne zapachy. Dodatkowo sprawi, że ze ścianek lodówki zniknie wszelka wilgoć.

Miseczka z sodą w lodówce, fot. gettyimages
Miseczka z sodą w lodówce, fot. gettyimages

Do czego wykorzystać sodę oczyszczoną?

  • Najpierw posyp nią dno plastikowego pojemnika. Następnie rozłóż na niej papierowy ręcznik. Na tak przygotowany podkład połóż np. owoce, sery czy wędliny. Soda sprawi, że cały pojemnik nie przejdzie zapachem przechowywanych w nim produktów.
  • Latem z kosza na śmieci dość szybko wydobywają się przykre zapachy. Doświadczają tego zwykle osoby mieszkające samotnie, gdyż wytwarzają mniej śmieci, więc nie jest konieczne, aby codziennie opróżniały kubeł. Jak temu zaradzić? Patent jest prosty. Do kosza włóż worek, a następnie na jego dno wysyp sporą garść sody oczyszczonej. Dopiero później zacznij wrzucać odpadki. Zobaczysz, że nie zaczną śmierdzieć zbyt szybko.
  • Soda pomoże ci także zadbać o odpływ w kuchni. Wsyp ją do zlewu, wlej ocet i na koniec zalej wszystko wrzątkiem.
Miseczka z sodą w lodówce, fot. gettyimages
Miseczka z sodą w lodówce, fot. gettyimages

Triki, które przydadzą ci się w domu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także