PoradyWsyp garść do miski i włóż nogi. Tę metodę stosowała moja babcia od lat

Wsyp garść do miski i włóż nogi. Tę metodę stosowała moja babcia od lat

moczenie nóg w soli epsom fot. genialne.pl
moczenie nóg w soli epsom fot. genialne.pl
Manuel

09.03.2023 19:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli masz problem z przykrym zapachem nóg, to jest na to prosta metoda, która ten problem wyeliminuje. Świetne rezultaty daje moczenie nóg w soli Epsom. Warto ją bliżej poznać, bo to skuteczny środek na wiele dolegliwości.

Co to jest sól Epsom?

Sól Epsom nazywana jest także solą angielską. Jest ona związkiem mineralnym, połączeniem soli kwasu siarkowego i magnezu, czyli siarczanem magnezu.

Znana jest już w naszym kraju od dawna. Ostatnio ponownie zdobywa sobie dużą popularność. Zawdzięcza to niewątpliwie temu, że można ją stosować na wiele przypadłości.

Sól ta zawiera duże ilości magnezu i dzięki temu ma właściwości relaksujące, regenerujące oraz pozytywnie wpływa na nasz układ nerwowy, mięśniowy, stawowy i kostny. Przede wszystkim przygotowuje się z niej różnego rodzaju kąpiele, które służą albo całemu ciału, albo jakiemuś konkretnemu fragmentowi.

Specyfik ten można również spożywać. Choć robi się tak tylko w szczególnych sytuacjach. Przede wszystkim wtedy, gdy się czymś zatrujemy lub gdy chcemy oczyścić nasz organizm. Sól Epsom posiada bowiem właściwości odtruwające i przeczyszczające, które pomagają w razie potrzeby regulować metabolizm.

Niektórzy stosują ją także przed badaniami lekarskimi. Zwłaszcza takimi, w których dobrze jest mieć bardzo dokładnie przeczyszczone jelita.

moczenie nóg w soli epsom, fot. genialne.pl
moczenie nóg w soli epsom, fot. genialne.pl

Najnowsze badania lekarskie sugerują, że sól Epsom może być także pomocna w odchudzaniu. Na razie przeprowadzono za mało badań pod tym kątem, żeby można było być tego pewnym. A opinie ludzi, którzy używali tej soli w tym celu, są mocno zróżnicowane.

Co daje moczenie nóg w soli Epsom?

Jeżeli pomimo dbałości o higienę swojego ciała zmagasz się z powracającym stosunkowo często przykrym zapachem stóp, to sól Epsom jest na ten problem świetnym rozwiązaniem.

Wystarczy, że wrzucisz garść tej soli (pół szklanki powinno w całości wystarczyć) do miski wypełnionej ciepłą wodą i będziesz moczył w niej swoje nogi przez 20 minut.  Zabieg moczenia stóp w soli Epsom należy powtarzać co kilka dni.

Warto dodać, że w ten sposób nie tylko pozbędziesz się przykrego zapachu. Zapobiegniesz także rozwojowi grzybicy na swoich stopach, a także ochronisz się przed wieloma infekcjami i bakteriami.

Zobacz triki na przechowywanie jedzenia. Dzięki nim nic się nie marnuje w koszu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także