PoradyLajfhakiWsyp to do butów i potem odkurz. Będą jak nowe bez użycia drogich odświeżaczy

Wsyp to do butów i potem odkurz. Będą jak nowe bez użycia drogich odświeżaczy

Co zrobić, aby buty nie śmierdziały? Fot. Genialne.pl
Co zrobić, aby buty nie śmierdziały? Fot. Genialne.pl
26.11.2022 13:14

Ciekawią Cię domowe sposoby będące rozwiązaniem na różne kłopotliwe sytuacje? Lubisz wykorzystywać różne przedmioty nie tylko do z góry przeznaczonych im celów? A czy słyszałeś kiedyś o wsypywaniu pudru dla dzieci do butów? To nieco szokujące rozwiązanie, ale naprawdę działa!

Twój tryb życia zmusza Cię do tego, że cały dzień spędzasz w jednych butach? Nic dziwnego, że Twoje stopy się w nich pocą. Z obrzydzeniem myślisz więc o powrocie do domu, bo ściągnięcie obuwia wiąże się z bardzo nieprzyjemnym zapachem. Nigdy tego nie robisz, kiedy odwiedzasz znajomych, bo boisz się, że oni też to poczują? Masz dość tego smrodu? Przestań się wstydzić – od teraz przestaniesz mieć obawy, kiedy będziesz u kogoś w gościach. Wystarczy, że wypróbujesz te domowe sposoby na śmierdzące buty.

Co zrobić, żeby buty przestały śmierdzieć? Jest na to pewien niezawodny trik!

Nieprzyjemny zapach wydziela się wtedy, kiedy zaczynają być wilgotne. I tu główną rolę odegra zasypka dla niemowląt albo talk kosmetyczny. Kiedy ściągniesz obuwie, nasyp jej trochę do środka i rozprowadź równomiernie po całym bucie - wprost wyssie wilgoć i smród. Zostaw tak wszystko najlepiej na całą noc.

Rano - przed wyjściem z domu – odkurz buty w środku za pomocą specjalnej, wąskiej końcówki odkurzacza. Efekt zauważysz od razu, bo smród zniknie niczym za dotknięciem magicznej różdżki!

Talk do odświeżania butów fot. genialne.pl
Talk do odświeżania butów fot. genialne.pl

Soda oczyszczona na śmierdzące buty to kolejny sprawdzony domowy sposób

Użyj jej tak samo, jak zasypki dla dzieci.

Obraz

Dla wzmocnienia efektu, dodaj do butów również po 1 łyżeczce zmielonej kawy, która słynie z tego, że pochłania zapachy.

Obraz

Po usunięciu jednocześnie produktów sypkich za pomocą odkurzacza i nieprzyjemnego zapachu z obuwia - zadbaj o ich świeżość. W tym celu włóż do każdego buta skórkę z cytryny i wyciągnij ją po kilku godzinach.

Co zrobić, jeśli buty nieprzyjemnie pachną nowością?

W takiej sytuacji należy je odświeżyć innym domowym sposobem - kapsułką do prania. Umieść po jednej w każdym bucie i zostaw na kilka godzin - pochłoną nieprzyjemną woń.

Masz mokre buty? Poznaj koniecznie ten szybki sposób na ich wysuszenie - nigdy nie zawodzi!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także