PoradyWsypała kwasek cytrynowy do pralki. Efektu pozazdrościły jej wszystkie sąsiadki

Wsypała kwasek cytrynowy do pralki. Efektu pozazdrościły jej wszystkie sąsiadki

Wsypała kwasek cytrynowy do pralki. Efektu pozazdrościły jej wszystkie sąsiadki
Manuel

15.11.2022 10:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kwasek cytrynowy to nie tylko substancja używana w kuchni, ale także bardzo uniwersalne narzędzie, którego możesz użyć na wiele sposobów w życiu codziennym. Za jego pomocą możesz w naturalny i bezpieczny dla środowiska sposób wyczyścić pralkę. Zwłaszcza jeśli pojawił się w niej problem z przykrym zapachem.

Dlaczego warto czyścić pralkę?

Czyszczenie pralki to powszechnie zaniedbywana czynność. Tymczasem jest to ważny element jej konserwacji. Zignorowanie konieczności czyszczenia pralki może doprowadzić do kilku poważnych, przykrych konsekwencji. W efekcie użycie urządzenia może być nie tylko nieprzyjemne, ale również wysoce nieefektywne. Z tego powodu należy pamiętać o regularnym czyszczeniu pralki.

Czyszczenie pralki za pomocą kwasku cytrynowego

Substancja ta doskonale nadaje się do odkamieniania różnych urządzeń. Nie tylko pralek - kwasek cytrynowy jest powszechnie użyty do usuwania kamienia z urządzeń takich jak czajniki i ekspresy do kawy. Aby wyczyścić pralkę za pomocą kwasku cytrynowego wystarczy wsypać 120 g produktu do komory na proszek. Teraz ustaw normalny cykl prania w wysokiej temperaturze i daj swojemu urządzeniu "zrobić robotę". Po zakończeniu cyklu pralka będzie dużo czystsza.

Kwasek cytrynowy, fot. freepik
Kwasek cytrynowy, fot. freepik

Dzięki takiemu czyszczeniu pozbędziesz się problemów z przykrymi zapachami z niej się wydobywającymi i może się także zwiększyć skuteczność prania. Jak więc sam widzisz, to prosta i skuteczna metoda. Kwasek cytrynowy jest dużo tańszy od profesjonalnych środków czyszczących, a często działa równie dobrze, albo niewiele gorzej niż one. Jest tez od nich dużo łatwiej dostępny. Zdecydowanie warto więc ją wypróbować u siebie w domu.

Inne, podobne metody czyszczenia

Oprócz kwasku cytrynowego do odkamieniania niektórzy radzą użyć soku z cytryny i kwasu octowego. Ta metoda jednak tak naprawdę niezbyt dobrze się sprawdza. Jeśli chodzi o sok z cytryny, nic złego się pralce nie stanie. Ale też nie znikną obecne w niej zanieczyszczenia, ponieważ stężenie substancji w soku cytryny  jest niższe niż w kwasie. Z kolei kwas octowy, oprócz ostrego zapachu, może spowodować kłopoty z działaniem pralki. Może nawet doprowadzić do tego, że wszystkie gumki, w tym dysze i węże, ulegną zniszczeniu i popękają. Nie warto wiec tych "zamienników" używać.

Zobacz też, jaki mam sposób na brud i nieprzyjemny zapach ze zmywarki!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także