PoradyLajfhakiWystarczy wsypać jedną miarkę do toalety. Świetnie czyści i ładnie pachnie

Wystarczy wsypać jedną miarkę do toalety. Świetnie czyści i ładnie pachnie

Domowy środek do czyszczenia toalety Fot. Genialne.pl
Domowy środek do czyszczenia toalety Fot. Genialne.pl
12.03.2023 19:45

Chyba nikt nie przepada za czyszczeniem toalety. To czasochłonne, męczące i wiąże się z bezpośrednim wdychaniem żrących środków. A co jeśli powiem Ci, że zamiast tego wystarczy wsypać jedną miarkę magicznego proszku do toalety i na tym zakończyć sprzątanie? Koniec z szorowaniem! Sprawdź, jak czyścić toaletę, wykorzystując sprawdzony trik!

Wykorzystuj tę metodę również wtedy, kiedy zauważysz, że w Twoich zapasach zabrakło detergentu.

Czym czyścić toaletę? Detergentem do prania!

To może być dla Ciebie w pierwszej chwili dość szokujące, ale kiedy zobaczysz, jakie daje efekty – na pewno dołączysz do grona fanów tej metody!

W składzie proszku do prania czołową pozycję zajmują zmiękczacze wody oraz surfaktanty, czyli substancje, które po mistrzowsku radzą sobie z rozpuszczaniem wszelkiego rodzaju zabrudzeń i kamiennych osadów.

Detergent do prania to nie jedyny środek, którego można użyć sprzecznie z jego początkowym zastosowaniem. Czy wiesz, że tabletki do zmywarki przydają się również w łazience? Oszczędzają sporo nerwów i czasu!

jak czyścić toaletę fot. genialne.pl
jak czyścić toaletę fot. genialne.pl

Jak wyczyścić toaletę domowym sposobem?

Spłucz wodę, aby nawilżyć wnętrze toalety.

Wsyp tam 1 miarkę (około pół szklanki) proszku do prania. Staraj się rozsypać go po ściankach muszli. Zauważysz, że przykleja się do nich, ale nie obawiaj się – nie stworzy grudek, które zatkają ubikację.

Zostaw wszystko na około 20 minut – w tym czasie proszek skutecznie zadziała.

Następnie czyść toaletę za pomocą szczotki. Zobaczysz, jak z każdym Twoim ruchem staje się coraz bielsza. Pamiętaj, aby nie pominąć szczelin i zakamarków!

Po skończonej pracy spłucz wodę i podziwiaj efekty – toaleta na pewno lśni czystością!

Zamiast proszku, z powodzeniem możesz użyć również płynu do prania. Sprawdzi się tak samo dobrze, ponieważ również zawiera te podstawowe czyszczące składniki!

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także