PoradyWszystko, co o tym jednym triku z jabłkiem powinien wiedzieć każdy kierowca

Wszystko, co o tym jednym triku z jabłkiem powinien wiedzieć każdy kierowca

szyba połówka jabłka
szyba połówka jabłka
Manuel

28.12.2022 14:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dlaczego połówka jabłka jest czymś, co warto brać do garażu i zawsze w nim mieć? Bo zyska na tym Twoja przednia szyba, a jazda samochodem będzie bezpieczniejsza. Zwłaszcza teraz, w zimowych warunkach, sztuczka z jabłkiem jest czymś, co Ci się może przydać na co dzień.

Szyba i połówka jabłka - dlaczego to dobrana para?

Każdy wie co oznacza zima na drodze. Paskudne warunki jazdy, ślisko i ogólnie jest bardzo nieprzyjemnie. Często też niewiele widać przez przednią szybę, co nie ułatwia adekwatnego, szybkiego reagowania do tego, co zachodzi na drodze, którą się poruszamy. Dlatego tak niesamowicie ważne jest, żeby właśnie przede wszystkim ta przednia szyba była zawsze czysta. W innym przypadku bowiem bardzo łatwo o mniej lub bardziej poważny wypadek.

Niestety często jest tak, że nasze wycieraczki już nie wyrabiają z odgarnianiem i czyszczeniem na bieżąco przedniej szyby. Albo co gorsza kończy nam się płyn w spryskiwaczach i w dosłownie chwilę jazda samochodem staje się naprawdę niebezpieczna. Dobrze więc by było móc zrobić coś, co sprawi, e przednia szyba trudniej będzie zachodzić opadami deszczu, śniegu, czy mokrego śniegu, przemieszanego z deszczem. I( tutaj do nas z pomocą nieoczekiwanie "przychodzi" połówka jabłka. Jeśli regularnie co dzień rano przed jazdą będziesz wykonywał za jej pomocą prosty, kilkusekundowy zabieg, to Twoja codzienna jazda do pracy stanie się przyjemniejsza. A przede wszystkim bezpieczniejsza.

szyba połówka jabłka, fot. freepik
szyba połówka jabłka, fot. freepik

Tak połówka jabłka sprawi, że przednia szyba będzie czystsza

Ten trick prawdopodobnie jest Ci już znany jeśli jesteś kierowcą ciężarówki, . To właśnie oni na niego wpadli i używają go podczas swoich długich z reguły przejazdów po różnych krajach. Weź do ręki jabłko i przetnij je na pół. Następnie przetrzyj połówką jabłka przednią szybę w swoim samochodzie. Możesz w pierwszym momencie pomyśleć, że to ją zapaskudzi, ale nic podobnego. Przetarcie szyby ową połówką w żaden sposób nie zmniejszy Twojej widoczności. Za to stworzy na szybie ważną, dodatkową powłokę ochronną. Utworzy ją kwas jabłkowy, który wycieknie z owocu. Jego specyficzne właściwości powodują, że w trakcie opadów deszczu lub śniegu woda nie przykleja się do szyby. A to oznacza, że będziesz dzięki temu w takich miernych warunkach pogodowych widzieć znacznie więcej niż zwykle. Nieraz może to zadecydować o Twoim bezpiecznym przejeździe.

CO ZROBIĆ gdy utkniesz między zamkniętymi szlabanami?! Ta wiedza może URATOWAĆ CI ŻYCIE

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także