PoradyLajfhakiWyciągnęła to z piórnika córki i posmarowała zamek w kurtce – wreszcie przestał się zacinać!

Wyciągnęła to z piórnika córki i posmarowała zamek w kurtce – wreszcie przestał się zacinać!

Zacinający się zamek w kurtce. Fot. Genialne.pl
Zacinający się zamek w kurtce. Fot. Genialne.pl

04.01.2023 08:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na pewno zdarzyło Ci się kiedyś, że chciałeś szybko ubrać się i wyjść z domu, a marnowałeś co najmniej kilka minut na zasunięcie kurtki. Pomimo wielu prób, zamek dochodził do momentu, w którym nie chciał dalej nawet drgnąć, a Twoje zdenerwowanie wciąż rosło. Jakież to irytujące doświadczenie! Pożegnaj się z nim raz na zawsze i poznaj domowy sposób na zacinający się suwak.

Ten trik zadziała nie tylko na zacinający się zamek w kurtce, ale też i w bluzie, i w spodniach, i w każdym innym ubraniu. Wystarczy tylko jeden mały przedmiot, który z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz w piórniku swojego dziecka.

Jak naprawić zamek, który się zacina? To prostsze niż myślisz!

Choć powodów takiej awarii może być wiele, na większość z nich wystarczy jedno proste rozwiązanie. Oczywiście, działa ono tylko w przypadku całych, nieuszkodzonych mechanizmów. Jeśli w Twoim zamku brakuje ząbków, będziesz musiał poszukać innej metody.

Obraz
Obraz

Czym posmarować zacinający się suwak?

Jeśli jest cały i nie brakuje mu żadnego elementu - bez obaw, nie musisz zanosić kurtki do krawca i wymieniać zamka na nowy. Zamiast tego, posmaruj go… woskową kredką!

Obraz

Jeśli akurat nie masz jej pod ręką, możesz zastąpić ją najzwyklejszą pomadką nawilżającą do ust. Oba przedmioty mają podobne działanie i dadzą równomiernie satysfakcjonujący efekt.

Obraz

Pamiętaj jednak o najważniejszej zasadzie – musisz posmarować suwak NA CAŁEJ DŁUGOŚCI, niezależnie od tego, że zacina się on tylko w jednym miejscu. Taki „smar” sprawi, że zamek będzie zasuwał się i rozsuwał lekko, szybko, prosto i bezawaryjnie. To genialne rozwiązanie!

Obraz

W trosce o higienę, nie smaruj zamka pomadką bezpośrednio. Nałóż jej trochę na patyczek kosmetyczny i dopiero wtedy zaaplikuj na mechanizm.

Obraz

Możesz też użyć w tym celu zwykłej świeczki, jednak posługując się nią, (ze względu na jej większy rozmiar) musisz uważać, aby niepotrzebnie nie pobrudzić materiału! To stworzyłoby kolejny kłopot, z którym trudno byłoby sobie poradzić.

13 SPRYTNYCH zastosowań WD-40, o których WIĘKSZOŚĆ LUDZI NIE MA POJĘCIA

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także