PoradyWyczyść ten jeden element suszarki bębnowej. Dzięki temu posłuży Ci dłużej

Wyczyść ten jeden element suszarki bębnowej. Dzięki temu posłuży Ci dłużej

jak czyścić suszarkę do ubrań, fot, Freepik
jak czyścić suszarkę do ubrań, fot, Freepik
19.01.2023 17:56

Dowiedz się, jak czyścić suszarkę do ubrań i spraw, aby ten sprzęt działał bezawaryjnie przez długi czas. Cała procedura wcale nie jest skomplikowana.

Suszarki bębnowe jeszcze nie są bardzo popularnym sprzętem, ale już powoli zaczynają gościć w polskich domach. Bardzo ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków i są nieocenione podczas wychowywania gromadki dzieci. Jednak, aby służyły długo, to należy właściwie o nie dbać.

Czyszczenie filtra kłaczków

Wszystkie włosy oraz kłaczki podczas suszenia gromadzą się w filtrze. Jeżeli zostanie on zapchany, to zmniejszy się przepływ powietrza i suszarka przestanie prawidłowo działać. Filtr kłaczków należy czyścić codziennie. Najpierw wyjmij go, a następnie rozdziel i dobrze wyczyść obie jego części. Włosy i kłaczki możesz usunąć za pomocą odkurzarka. Na koniec cały filtr przetrzyj ściereczką.

jak czyścić suszarkę do ubrań, fot, Freepik
jak czyścić suszarkę do ubrań, fot, Freepik

Opróżnianie zbiornika z wodą

Jeśli posiadasz suszarkę, która nie jest podpięta do sieci kanalizacyjnej, to po każdym jej użyciu musisz opróżnić zbiornik ze skondensowaną wodą. Pochodzi ona z suszenia tkanin i mogą znajdować się w niej drobne zanieczyszczenia, włosy, sierść. Dlatego koniecznie ją wylej i nie używaj do innych celów.

Dbanie o wymiennik ciepła

Kilka razy w roku sprawdź, w jakim stanie znajduje się wymiennik ciepła (o ile nie posiadasz suszarki z samoczyszczącym się wymiennikiem ciepła). Jeżeli jego żeberka są zabrudzone, to koniecznie usuń zanieczyszczenia za pomocą ściereczki lub odpowiedniej końcówki odkurzacza. Pamiętaj tylko, aby nie robić tego bezpośrednio po skończeniu suszenia. Wszystko dlatego, że wówczas wymiennik ciepła jest gorący.

jak czyścić suszarkę do ubrań, fot, Freepik
jak czyścić suszarkę do ubrań, fot, Freepik

Czyszczenie czujników wilgoci

One wykrywają to, czy Twoje pranie jest mokre czy już suche i dostosowują czas suszenia. W miarę użytkowania może odkładać się na nich osad z kamienia. Kilka razy do roku przetrzyj je miękką ściereczką zwilżoną uprzednio octem.

6 genialnych trików, które ułatwiają pranie. Każdy powinien je znać

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także