DomWyjeżdżasz? Zostaw odkurzacz na środku pokoju. Nie pożałujesz

Wyjeżdżasz? Zostaw odkurzacz na środku pokoju. Nie pożałujesz

Przed wyjazdem warto wyciągnąć odkurzacz na środek pokoju.
Przed wyjazdem warto wyciągnąć odkurzacz na środek pokoju.
Źródło zdjęć: © Genialne.pl
30.10.2023 14:16, aktualizacja: 20.12.2023 14:32

Zwykle przed dłuższym wyjazdem starasz się pewnie zostawić w domu nienaganny porządek. W końcu do czystego mieszkania przyjemniej się wraca. Bezpiecznie będzie, jeśli następnym razem zostawisz odkurzacz porzucony niedbale na środku pokoju.

Złodzieje są najaktywniejsi w czasie wakacji, a także w czasie długich weekendów oraz świąt, gdy wiele osób wyjeżdża i zostawia domy bez opieki. Jest wiele trików, które możesz zastosować, by skutecznie chronić swoje mieszkanie, nawet gdy będziesz daleko. Jednym z nich jest zostawienie w jednym z pomieszczeń rozłożonego odkurzacza.

Dlaczego warto zostawić odkurzacz na środku pokoju?

Zastanawiasz się, w jaki sposób odkurzacz może uchronić cię przed kradzieżą? To proste! W ten sposób stworzysz wrażenie, że opuściłeś mieszkanie tylko na chwilę i niebawem wrócisz. Ten podstęp może pomóc ci na dwa sposoby. Jeżeli mieszkasz w domku jednorodzinnym lub masz mieszkanie na parterze, złodzieje prawdopodobnie przed włamaniem będą zaglądali do środka przez okna. Porzucony odkurzacz może zniechęcić ich do forsowania drzwi. Jeśli nawet przestępcy nie zobaczą urządzenia z zewnątrz, z pewnością natkną się na nie po wejściu do domu. Gdy je zauważą, prawdopodobnie wystraszą się możliwości twojego rychłego powrotu i szybko opuszczą mieszkanie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak jeszcze zabezpieczyć się przed złodziejami?

Porzucony odkurzacz to prosta sztuczka, którą możesz zastosować bez wcześniejszych przygotowań. Jest jednak kilka rzeczy, które (szczególnie mieszkając w domku) możesz zrobić z wyprzedzeniem, np. podczas robienia remontu czy aranżowania ogrodu. Dobrym pomysłem jest zainstalowanie na terenie posesji lub w okolicy drzwi fotokomórki uruchamiającej oświetlenie. Gdy złodziej znajdzie się w smudze światła, szybko ucieknie w obawie, że ktoś go zobaczył. Podobny efekt da wysypanie wokół domu żwiru, po którym nie da się przejść bezszelestnie, na czym przecież zależy przestępcom.

Gdzie chować wartościowe rzeczy?

Przed dłuższym urlopem lub kilkudniowym wyjazdem warto dobrze ukryć wartościowe rzeczy oraz pieniądze. Jest kilka miejsc, gdzie twoje kosztowności będą bezpieczne.

  • Najbezpieczniejszą, ale zarazem najbardziej kosztowną opcją jest domowy sejf. Większość włamywaczy nie będzie w stanie sobie z nim poradzić.
  • Pieniądze i drobną biżuterię możesz ukryć w ciemnej butelce z nieprzezroczystego szkła. Wstaw ją do barku między alkohole, a nie wzbudzi zainteresowania złodziei.
  • Włóż kosztowności do pudełka po kaszy lub ryżu (musisz otworzyć je delikatnie, by nie uszkodzić kartonu). Zaklej je i wstaw między inne produkty spożywcze. Przestępcom nie przyjdzie o głowy, że mogłeś schować coś cennego w szafce z jedzeniem.
  • Umieść wszystkie cenne rzeczy w niewielkim słoiku. Jego nakrętkę pomaluj markerem na czarno. Zakop naczynie w doniczce jednego z domowych kwiatów i przysyp ziemią. Nikt nie wpadnie na to, żeby tam szukać kosztowności.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także