PoradyWykorzystaj stare rajstopy. Pożegnasz na zawsze jesienne i zimowe przeciągi

Wykorzystaj stare rajstopy. Pożegnasz na zawsze jesienne i zimowe przeciągi

Stare rajstopy na przeciągi Fot. genialne.pl
Stare rajstopy na przeciągi Fot. genialne.pl

17.10.2022 15:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czasami zimą można poczuć, jak chłodne powietrze przedostaje się pod drzwiami i mocno zawiewa w kierunku naszych stóp oraz nóg. Co zrobić wówczas? Wykorzystaj stare rajstopy na przeciągi.

W chłodne dni nie ma chyba nic gorszego niż przeciągi. Często zimne powietrze dostaje się do pokoi przez szpary pod drzwiami. Jak temu zaradzić? Oczywiście znajdzie się łatwe i tanie rozwiązanie. Możesz pod drzwiami położyć ręcznik czy ścierkę. Jednak nie jest to najlepszy patent. Po pierwsze nie prezentuje się dobrze, a przy każdym otwarciu drzwi ręcznik zmienia swoje położenie.

Jak zmniejszyć przeciągi w domu?

Stare rajstopy na przeciągi, fot. Genialne
Stare rajstopy na przeciągi, fot. Genialne

Przygotuj dwie papierowe rurki (nadadzą się świetnie te, na które nawijany jest ozdobny papier do pakowania prezentów) oraz parę rajstop. Następnie odetnij z nich jedną nogawkę. Włóż do niej dwie papierowe rurki. Całość zamontuj pod drzwiami w taki sposób, aby jedna rurka znalazła się po zewnętrznej stronie drzwi, a druga po wewnętrznej. Taki domowej roboty gadżet będzie doskonałą izolacją drzwi i nie utrudni ich zamykania.

Jak przygotować takie zabezpieczenie przed przeciągami obejrzysz w naszym filmiku:

Jak podnieść w pokoju temperaturę o kilka stopni?

Jest to możliwe bez włączania kaloryfera. Wystarczy, że zrobisz piecyki z doniczek i dwa lub trzy uruchomisz w jednym pomieszczeniu (aby dogrzać pokój o wielkości ok. 20 metrów kwadratowych potrzebne będą 3 piecyki).

Do przygotowania grzejnika będziesz potrzebować:

  • kilku terakotowych donic z dziurką,
  • podstawek wykonanych z materiałów, które się nie nagrzewają (np. drewno),
  • małych świeczek tzw. tealighty (bądź jednej dużej).

Najpierw np. na talerzyku czy doniczkowym spodku ustaw świeczki oraz podstawki. Następnie zapal świece i donicą (oczywiście odwróconą do góry nogami) je nakryj.

Oczywiście możesz wykonać kilka takich piecyków i ustawić je w różnych częściach pokoju. Jak się okazuje one naprawdę działają i są w stanie podnieść o kilka stopni temperaturę w pomieszczeniach.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także