PoradyWyłącz to, a bateria w telefonie po naładowaniu wytrzyma dwa razy dłużej

Wyłącz to, a bateria w telefonie po naładowaniu wytrzyma dwa razy dłużej

co zrobić, żeby bateria trzymała dłużej w telefonie fot. genialne.pl
co zrobić, żeby bateria trzymała dłużej w telefonie fot. genialne.pl
Manuel
27.06.2023 18:32, aktualizacja: 28.06.2023 10:44

Większość osób wie o podstawowych sposobach oszczędzania baterii. Dzisiaj jednak pokażemy ci, jak wyłączyć parę rzeczy, które cały czas robi twój telefon. Pewnie nawet nie wiedziałeś, że istnieją. Nie mówiąc już o korzystaniu z tych funkcji. Pokażemy ci dokładnie, co zrobić żeby bateria w telefonie z systemem Android trzymała dłużej.

Nasz telefon często robi jakieś rzeczy, w ogóle nas o to nie pytając. Skanuje ciągle twoje otoczenie w poszukiwaniu urządzeń, z którymi mógłbyś się podłączyć przez bluetooth. Robi to samo w poszukiwaniu... drukarek. Ciągle wysyła też zapytania do niemal wszystkich aplikacji, sprawdzając, czy może wysłać ci jakieś powiadomienia. To wszystko są rzeczy, które prawdopodobnie nie są ci do niczego potrzebne, a zżerają dużą część baterii telefonu. Pokażemy ci, jak je wyłączyć.

Co zrobić żeby bateria w telefonie z Androidem trzymała dłużej?

Oto funkcje, które zjadają baterię, a ty pewnie nigdy z nich nie korzystasz i nawet nie wiedziałeś, że istnieją:

Udostępnianie urządzenia przez bluetooth Google

Jeżeli będziesz miał kiedykolwiek potrzebę przekazać coś przez bluetooth w telefonie, to możesz je sam włączyć. Tymczasem stale skanująca apka Google, która poszukuje non-stop połączeń przez bluetooth z innymi urządzeniami, jest ci do niczego niepotrzebna i pewnie nigdy z niej nie korzystałeś. Wejdź do ustawień swojego telefonu i wyszukaj tam zakładki "Google" (zwykle gdzieś na dole). Kliknij nią, a następnie na opcję "Udostępnianie w pobliżu". Kliknij nią i odhacz wszystko, co tam znajdziesz (jest to udostępnianie wyłącznie przez bluetooth, nie martw się, niczego innego nie wyłączysz). Następnie wróć do poprzedniego ekranu (czyli "Google" i wybierz zakładkę "Urządzenia". Kliknij ją i po przejściu do kolejnego ekranu wyłącz opcję "Pokaż powiadomienia". Jeślibyś tego nie zrobił, to twój telefon mimo wszystko dalej skanowałby inne urządzenia w poszukiwaniu możliwości połączenia się przez google'owskie bluetooth.

co zrobić żeby bateria w telefonie trzymała dłużej, fot. getty images
co zrobić żeby bateria w telefonie trzymała dłużej, fot. getty images

Skanowanie w poszukiwaniu drukarek

Tak, dobrze przeczytałeś, twój telefon prawdopodobnie cały czas skanuje otoczenie w poszukiwaniu drukarki. Wejdź w ustawienia i w wyszukiwarce wpisz słowo "druk". Wyskoczy ci opcja "drukowanie" lub "drukarka". Kliknij na jedną z nich. Następnie kliknij opcję "domyślna usługa drukowania". Pojawi ci się ekran z opcją wyłączenia tej usługi. Zrób to. No chyba, że rzeczywiście drukujesz często ze swojego telefonu.

co zrobić żeby bateria w telefonie trzymała dłużej, fot. getty images
co zrobić żeby bateria w telefonie trzymała dłużej, fot. getty images

Wyłączamy niepotrzebne powiadomienia

Wejdź znowu w ustawienia telefonu. W wyszukiwarce wpisz "powiadomienia", a następnie wybierz taką opcję. Teraz pozostaw powiadomienia jedynie z apek, z których rzeczywiście korzystasz, a resztę odhacz.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także