PoradyLajfhakiWylała przypadkowo na płytki. Po przetarciu fugi były czyste jak nigdy!

Wylała przypadkowo na płytki. Po przetarciu fugi były czyste jak nigdy!

sposób na czyste fugi fot. freepik
sposób na czyste fugi fot. freepik
16.06.2023 19:02

Za każdym razem, kiedy widzisz osad, czy brud na fugach bierze Cię zniechęcenie? Nie musi zawsze tak być. Wystarczy, że poznasz nasz sposób na czyste fugi. Zero chemii, zero żmudnego szorowania i marnowania czasu - same oszczędności!

Fugi są dość trudne do czyszczenia. Nie znamy osoby, która lubiłaby to robić. Jednak trzeba je czyścić regularnie, aby nie osadzał się na nich brud i kamień. Aby ułatwić Ci tę czynność, przygotowaliśmy trik, który ułatwi Ci ich sprzątanie.

Jak wyczyścić fugi?

W łazience czy w kuchni kafelki są bardzo podatne na zabrudzenia. Podczas eksploracji tych pomieszczeń, osadza się na nich kurz, tłuszcz, pyłki i wilgoć, która doprowadza do powstania pleśni. Kiedy się już pojawi, nie wygląda to estetycznie, a wręcz zniechęcająco. Odkryliśmy ciekawy patent, dzięki tiktokerce o nicku livecomposted, która zdradziła w jednym ze swoich filmików swój trik - sama odkryła go przypadkowo. Rozwiązanie to okazało się bardzo skuteczne na brudne fugi.

czym czyścić fugi w łazience, fot. Freepik
czym czyścić fugi w łazience, fot. Freepik

Sposób na czyste fugi wprost z Tik Toka!

Tik Tok to prawdziwa kopalnia trików i domowych patentów. Nic więc dziwnego, że nasz sposób na czyste fugi wzięliśmy właśnie z niego! A dokładnie z konta livecomposted. Jego założycielka, chcąc wyczyścić fugi, niechcący wylała na nie środek odtłuszczający. Tego typu środki stosuje się w kuchni, ale nie pomyślał, aby użyć ich do czyszczenia fug! Po wytarciu ich mopem okazało się, że świetnie działa na osad! Fugi bardzo szybko zaczęły odzyskiwać blask i biały kolor. Wtedy właśnie tiktokerka zrozumiała, że jest to genialne! Dlatego postanowiła podzielić się swoim odkrytym trikiem z innymi. Sami również postanowiliśmy to przetestować - rezultat był naprawdę powalający! Do doczyszczenia użyliśmy zwykłej szczoteczki do zębów.

Domowe sposoby na czyste fugi

Jednak to nie jedyny domowy sposób na czyste fugi. Jest ich znacznie więcej. Oto nasza lista:

  • Ocet - przywróci połysk płytkom i zabezpieczy je przed kamieniem. Zniweluje też ryzyko pojawienia się pleśni na fugach.
  • Mieszanka kwasku cytrynowego i ciepłej wody - będzie remedium na osady wapienne.
  • Pasta z szarego mydła i sody oczyszczonej - przygotujesz ją, ścierając na tarce szare mydło, które następnie rozpuść we wrzątku. Potem dodaj do roztworu 100 g sody oczyszczonej. Opcjonalnie możesz też dodać kilka kropel ulubionego olejku eterycznego. Wtedy po zastosowaniu tej pasty, poczujesz miły zapach.
  • Roztwór płynu do mycia naczyń i soli emskiej - wystarczy, że oba składniki wymieszasz wproporcji 1:1. Mieszanka ta poradzi sobie z zaschniętym osadem.
Czym Czyścić fugi? Fot. Genialne.pl
Czym Czyścić fugi? Fot. Genialne.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także