PoradyLajfhakiWymieszaj z wodą i przetrzyj płytki balkonowe. Osad i brud znikną bez szorowania

Wymieszaj z wodą i przetrzyj płytki balkonowe. Osad i brud znikną bez szorowania

jak czyścić płytki balkonowe fot. genialne.pl
jak czyścić płytki balkonowe fot. genialne.pl
16.06.2023 18:20

Płytki balkonowe wymagają pielęgnacji i czyszczenia. Zachowanie regularności tej czynności zagwarantuje schludny ich wygląd. Podpowiadamy, jak je czyścić, aby było to zrobione niedrogim domowym sposobem. Możesz sporo zaoszczędzić!

Dbanie o balkon jest niezbędne, jeśli chcemy w ciepłe dni się na nim relaksować z przyjemnością. Zaniedbane płytki balkonowe do tego nie zachęcają, a wręcz odwrotnie. Nie ma z tym problemu, bo od lat stosuję jeden patent, dzięki któremu zawsze lśnią czystością. Używam produktu, który każdy z nas w swojej kuchni.

Czyszczenie płytek balkonowych wedle rodzaju

Najczęściej po okresie zimowym nasze płytki na balkonie są w opłakanym stanie. Niestety, chociaż nie wiadomo, jakbyśmy chcieli, same nie przywrócą się do porządku. Dlatego regularnie musimy o nie dbać. Należy mieć na uwadze, że inaczej dba się o płytki gresowe, a inaczej kamienne. Mamy dla ciebie wskazówki, jak je czyścić, abyś nie popełnił błędu i z niewiedzy po prostu ich nie zniszczył. Do ich umycia domowym sposobem bez użycia chemii, wykorzystasz jeden produkt.

płytki balkonowe, fot. Genialne.pl
płytki balkonowe, fot. Genialne.pl

Jak czyścić płytki?

Jak wspomnieliśmy, płytki balkonowe z różnych materiałów myje się inaczej. Zawsze przy płytkach gresowych najpierw usuń liście, gałęzie i inne paprochy, a potem przygotuj domowy środek do czyszczenia płytek. Przepis na niego jest bardzo prosty. Weź ocet spirytusowy i zmieszaj go z wodą w proporcji 1:3. Potem nasącz miksturą szmatkę lub mopa i wyszoruj dokładnie wszystkie płytki. Uważaj na nadmiar wody, aby nie pojawiała się potem pleśń między płytkami. Fugi czyść zawsze proszkiem do pieczenia lub sodą. Po prostu posyp je na przerwy między płytkami, a po 30 minutach szoruj brudne miejsca.

Płytki kamienne zaś czyść jedynie preparatem czyszczącym kamień. Nigdy nie używaj do nich octu, ponieważ uszkodziłby strukturę płytek. Po każdym myciu zawsze je impregnuj. 

Empty chair and table around outdoor deck - Vintage Light Filter
Empty chair and table around outdoor deck - Vintage Light Filter
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także