PoradyWymieszaj z wodą i spryskaj okna oraz drzwi. Żadna mucha nie wleci

Wymieszaj z wodą i spryskaj okna oraz drzwi. Żadna mucha nie wleci

jak odstraszyć muchy fot. getty images
jak odstraszyć muchy fot. getty images
Manuel

23.05.2023 10:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych patentów na to, jak odstraszyć muchy jest posłużenie się zapachami, których nie lubią. Podpowiemy ci, jakie najlepiej rozłożyć w oknach i jak przygotować też prostą mieszankę, które będzie dla nich nieznośna.

Razem z nadejściem ciepłych dni coraz więcej i coraz częściej otwieramy okna. A przez nie, oprócz ciepłego powietrza, wpada czasem bardzo wiele much. Dlatego warto mieć jakiś sposób, który od chęci zwiedzenia twojego mieszkania je odciągnie. Zapachy to jedna z najlepszych metod.

Jak odstraszyć muchy przy otwartych oknach?

Zmysł węchu jest jednym z podstawowych zmysłów u wielu szkodników, który pozwala im zdecydować czy dany obszar jest wart ich uwagi (czyli czy znajdą na nim pożywienie dla siebie), czy też powinny udać się gdzieś indziej. Dlatego posłużenie się niektórymi nielubianymi przez szkodniki, ale uwielbianymi przez ludzi zapachami działa tak dobrze. W przypadku much warto postawić na olejki eteryczne - waniliowy i miętowy. Obydwa kojarzą nam się nader pozytywnie, za to muchom kojarzą się z zagrożeniem/brakiem pokarmu. Jeżeli poczują te zapachy koło okna, to nie będą chciały wlecieć do środka. Wystarczy więc, że rozstawisz te olejki na parapetach. To zdecydowanie jeden z najmniej angażujących czasowo sposobów walki z tymi insektami.

Jak odstraszyć muchy, fot. getty images
Jak odstraszyć muchy, fot. getty images

Ta mieszanka świetnie działa na muchy i podobne szkodniki

Jeśli obawiasz się, że pozostawienie olejków eterycznych to za mało, albo już w środku swojego domu masz wiele much, których chciałbyś się pozbyć, to mamy dla ciebie jeszcze jedną propozycję. Możesz przyrządzić mieszankę z 10 kropli olejku z cytroneli, 10 kropli olejku z eukaliptusa i 10 kropli olejku lawendowego. Wystarczy, że wymieszasz je razem z sobą i następnie dodasz do nich jeszcze 200 ml wody z kranu. Potem przelej swój roztwór do buteleczki z atomizerem i spryskaj nim wszystkie swoje meble w domu, a także ramy okien. Muchy takiej mieszanki zapachowej nie będą w stanie wytrzymać i szybko poszukają sobie jakiegoś bardziej przyjaznego miejsca.

Jak odstraszyć muchy, fot. getty images
Jak odstraszyć muchy, fot. getty images
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także