Newsy12 wynalazków z przeszłości, o których zapomniano. Szkoda, bo wymyślili je geniusze!

12 wynalazków z przeszłości, o których zapomniano. Szkoda, bo wymyślili je geniusze!

12 wynalazków z przeszłości, o których zapomniano. Szkoda, bo wymyślili je geniusze!
21.12.2020 11:44, aktualizacja: 21.12.2020 20:44

Na przestrzeni wieków powstało całkiem sporo ciekawych wynalazków, o których dziś nikt już nie pamięta. A szkoda, gdyż niektóre z nich zasługują na przypomnienie i drugą szansę. Wybrałam dla Was kilka intrygujących przedmiotów. Według mnie są naprawdę pomysłowe oraz warte uwagi.

1. Porządny, żeliwny grzejnik z podgrzewaczem do jedzenia. Doskonały dla osób, które nie posiadają piekarnika. Można ukryć tam także ciasto, którym nie chcesz podzielić się z innymi.;)

Hustler_Kamikaze/www.reddit.com
Hustler_Kamikaze/www.reddit.com

2. Idealne krzesło dla wszystkich, którzy chcą mieć wolne ręce podczas czytania. Jest nawet miejsce na świeczkę, żeby było bardziej nastrojowo.

© vladgrinch/reddit
© vladgrinch/reddit

3. Patent wymarzony dla mnie.;) Lalka, po nakręceniu, zmierza wprost do ciebie z czarką herbaty. W Japonii produkowane były między XVIII a XIX w.

15+ Forgotten Inventions From the Past That We Would Like to Have Nowadays
© PHGCOM / Wikimedia Commons
15+ Forgotten Inventions From the Past That We Would Like to Have Nowadays © PHGCOM / Wikimedia Commons

4. Jeszcze jeden gadżet dla miłośników herbaty - filiżanka z ochraniaczem na wąsy. Niby mała rzecz, a jak podnosi komfort picia. ;)

©Quietachiever/.reddit
©Quietachiever/.reddit

5. Coś dla minimalistów, czyli widelec, nóż i łyżka w jednym. Sztućce zostały stworzone w 1940 roku w Sydney.

© Celcom / Wikimedia Commons
© Celcom / Wikimedia Commons

6. Domowa huśtawka. Fachowo nazywa się oonjal i przymocowuje się ją do sufitu. W południowych Indiach państwo młodzi zasiadają na tym sprzęcie, który z okazji zaślubin ozdabia się kwiatami, w celu przyjęcia błogosławieństwa.

© saimad/flickr
© saimad/flickr

7. Zimą chyba nie ma nic gorszego niż śnieg padający prosto na twarz. Na to też znajdzie się rozwiązanie - plastikowe ochraniacze w kształcie spiczastej tuby. Panie na zdjęciu dobrały do nich stylowe płaszczyki (Kanada, 1939 rok).

© Unknown author/Wikimedia Commons
© Unknown author/Wikimedia Commons

8. Oto przenośne biurko. Miej je zawsze przy sobie i użyj w momencie, kiedy poczujesz ogromną chęć pisania. Nigdy nie wiadomo kiedy doświadczysz przypływu inspiracji.

© oldcatriver / Imgur
© oldcatriver / Imgur

9. Uwielbiam tajne schowki. Niby lustro, a tak naprawdę ukryty zlew. Czyż to nie genialne. ;)

© Bureto / Imgur
© Bureto / Imgur

10. Chyba nigdy nie zgadniesz do czego służy ten przedmiot. Też długo się nad tym zastanawiałam. ;) To kosz ułatwiający zbiór grzybów. Szpikulec wbijasz w ziemię w dowolnym miejscu i tym sposobem masz obie ręce wolne.

© SeverelyModerate / Reddit
© SeverelyModerate / Reddit

11. Saturator - wózek z saturatorem był kiedyś rodzajem sklepu detalicznego na kółkach oferującym czystą wodę sodową. W Polsce takie wózki były produkowane do 1980 roku.

Misztalska / wikipedia
Misztalska / wikipedia

12. Pralki wirnikowe. Były różne, ale kto ich nie pamięta?

pinterest.com
pinterest.com

Trzeba przyznać, że fantazja ludzi jest ogromna. A wszystko po to, aby codzienne życie było łatwiejsze i przyjemniejsze. Który wynalazek najbardziej Wam się spodobał? I jakie jeszcze inne pamiętacie? Ja zapragnęłam wejść w posiadanie lalki serwującej herbatę. ;)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także