NewsyWypij czerwone wino przed snem, a schudniesz! Naukowcy mają na to dowody

Wypij czerwone wino przed snem, a schudniesz! Naukowcy mają na to dowody

Wino przed snem Fot. Pinterest / Freepik
Wino przed snem Fot. Pinterest / Freepik

06.09.2022 21:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Okazuje się, że czerwone wino wypite przed snem może bardzo dobrze podziałać na nasz organizm. Dlatego kiedy późnym wieczorem poczujesz ochotę na słodycze, to sięgnij raczej po lampkę wina.

Badacze z Uniwersytetu Harvarda dokonali ciekawego odkrycia. Sugerują, że czerwone wino (pite oczywiście z umiarem) może wspomagać redukcję tkanki tłuszczowej. Przeprowadzili ciekawy eksperyment, w którym wzięło udział ponad 20 tys. obywateli. Okazało się, że ponad połowa osób, która przytyła w ogóle nie piła wina.

Wino przed snem, fot. Unsplash
Wino przed snem, fot. Unsplash

Wino pogromcą tłuszczu

Natomiast naukowcy z uniwersytetu w Waszyngtonie odkryli jakie substancje zawarte w czerwonym winie, odpowiadają za szybsze spalanie tłuszczu. Chodzi tutaj o resweratrol, czyli substancję pochodzenia roślinnego, której duża ilość znajduje się w skórce i pestkach ciemnych winogron. Stosowny eksperyment przeprowadzono na myszach. Dwie grupy gryzoni przeszły na dietę wysokotłuszczową. Jedna z nich zawierała resweratrol, a druga nie. W rezultacie okazało się, że myszy będące na diecie uzupełnionej o resweratrol, były o 40% mniej narażone na wystąpienie otyłości niż gryzonie z drugiej grupy.

Lampka wina przed snem

Co ciekawe ważny jest też czas spożywania czerwonego wina. Warto to robić kiedy jesteśmy najedzeni. Odpowiednia będzie lampka wina przed snem (alkohol, aby był miał korzystne działanie musi być stosowany z umiarem). Po pierwsze ogranicza ona chęć sięgnięcia po nocne przekąski. Po drugie wino nie łączone z jedzeniem zadziała najlepiej i będzie wspomagało spalanie tkanki tłuszczowej.

Wino przed snem, fot. Unsplash
Wino przed snem, fot. Unsplash

Mniejszy obwód talii dzięki winu

O dobroczynnym wpływie wina w procesie odchudzania wiedzą również duńscy naukowcy. Zauważyli oni, że osoby, które regularnie piją małe ilości czerwonego wina, mogą pochwalić się mniejszym obwodem talii, niż ludzie stroniący od tego alkoholu. Zapewne dużo do powiedzenia mają na ten temat Francuzi i Włosi. Wino jest nieodłączną częścią ich kultury i należą oni do najszczuplejszych narodów w Europie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także