PoradyLajfhakiWyrzuć te rzeczy ze swojej szafy. Szybko uściskasz sobie za to dłoń

Wyrzuć te rzeczy ze swojej szafy. Szybko uściskasz sobie za to dłoń

czego nie przechowywać w szafie, fot. Genialne
czego nie przechowywać w szafie, fot. Genialne

24.08.2023 10:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Szafa to bardzo prywatny element wyposażenia domu, który może być istną Narnią wypełnioną po brzegi. Podpowiadamy czego nie przechowywać w szafie.

Każdy marzy o estetycznej garderobie, gdzie ubrania będą prezentować się jak w najlepszym butiku. Sprytne rozwiązania, wygodny dostęp, obszerne półki to prawdziwa bajka. Jednak zazwyczaj nasze szafy są małe, a ubrań jest zdecydowanie za dużo. Wiele osób używa szafy jak schowka, przez co stanowią prawdziwą skarbnicę różnych przedmiotów.

Czego nie przechowywać w szafie?

  • W każdej garderobie znaleźć można przysłowiowe "przydasie", czyli rzeczy lub ubrania, które mogą posłużyć nam w bliżej nieokreślonej przyszłości. Kupowanie kilka rozmiarów mniejszych spodni ma za zadanie zmotywować nas do schudnięcia. W rzeczywistości leżą na dnie szafy i zajmują niepotrzebnie miejsce. Dlatego, jeśli zależy ci na porządku w garderobie, to pozbądź się wszystkich za małych lub za dużych ubrań.
  • Pamiątki też są mieszkańcami wielu szaf, gdzie zakurzone czekają, aż kolejny raz przypomnisz sobie o ich istnieniu. Stare fotografie lub listy powinny być estetycznie wyeksponowane na ścianie, a nie zabierać miejsce w szafie. Jeśli stanowią wartość sentymentalną, to należy odpowiednio je poszanować.
  • Wystrzałowe kostiumy, peruki, dziwne stroje na imprezy tematyczne, również nie powinny leżeć w szafie. Zazwyczaj korzystamy z nich tylko kilka razy do roku, dlatego warto przechowywać je osobno, a zaoszczędzone miejsce w szafie przeorganizować.
Depressed female standing near wardrobe rack full of clothes, having difficult choice not knowing what to put on. Nothing to wear concept. Choosing clothes for special occasion. Searching for clothing
Depressed female standing near wardrobe rack full of clothes, having difficult choice not knowing what to put on. Nothing to wear concept. Choosing clothes for special occasion. Searching for clothing

Tego pozbądź się z szafy od razu

  • Kiedy w przymierzalni ubranie pasowało idealnie, ale po powrocie do domu już nie, to nie czekaj, tylko pędź je oddać. W większości sklepów jest możliwość zwrotu towaru do kilkudziesięciu dni od zakupu. Nikt nie potrzebuje kolejnej niedopasowanej rzeczy, która tylko irytuje i zabiera miejsce w szafie.
  • Pięknie poukładane pary butów prezentują się okazale, ale ich miejsce nie jest w szafie. Dlatego lepiej zakup półkę na buty, która pomieści wiele par i będzie stała zaraz przy wejściu do domu. W ten sposób zaoszczędzisz czas, a znalezienie interesującego modelu będzie proste.
  • Szafa jako sejf na pieniądzeto nie najlepsze rozwiązanie w XXI wieku. Bardzo wiele osób nadal w niej trzyma swoje oszczędności lub karty podarunkowe. Te pierwsze mogą podczas sprzątania mile zaskoczyć, natomiast te drugie przez to, że zapomniane tracą na wartości.
  • Trzymanie w garderobie jedzenia, to największy grzech. Ściąga ono owady, które są szkodnikami i ciężko się ich pozbyć. W efekcie mieszkają w szafie, przez co mogą niszczyć ubrania.
Picture of a white cupboard in which the clutter
Picture of a white cupboard in which the clutter
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także