PoradyWystarczy miarka płynu do płukania jamy ustnej. Wlej ją do pralki i ciesz z efektów

Wystarczy miarka płynu do płukania jamy ustnej. Wlej ją do pralki i ciesz z efektów

Wystarczy miarka płynu do płukania jamy ustnej. Wlej ją do pralki i ciesz z efektów
Manuel

23.11.2022 12:04, aktual.: 23.11.2022 12:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy wiesz, że możesz użyć płyn do płukania jamy ustnej w swojej pralce? Jeśli zastanawiasz się do czego może być on tutaj przydatny, to odpowiedź jest prosta. Jest świetny w walce z wieloma problemami, które możesz napotkać, kiedy dłużej korzystasz ze swojej maszyny.

Urządzenie, które pierze samo też potrzebuje czasem czyszczenia

Używamy naszej pralki niemal codziennie, ale ponieważ jej zadaniem jest przywracanie czystości naszym ubraniom, często zapominamy, że ona też czasami potrzebuje czyszczenia. W pralkach niestety często gromadzi się pleśń i różne drobne zanieczyszczenia. Łatwo jest zignorować ich istnienie, ponieważ praktycznie ich nie widzimy. Ale już tak łatwo nie jest zignorować charakterystyczny zapaszek, którym z czasem wzbogaca zapach naszego prania.

Dlaczego płyn do płukania jamy ustnej nadaje się tak dobrze do czyszczenia pralki?

Płyn do płukania ust jest zabójcą zarazków, ponieważ używamy go do usuwania bakterii, które żyją w naszych ustach. Dlatego naturalne jest zastanowienie się, jakie innym rzeczom może przywrócić świeżość. Okazuje się, że może wyczyścić toaletę i odpływy zlewowe, a nawet sprawić, że kwiaty będą kwitnąć dłużej. Co istotne, jest też świetny, aby odświeżyć wnętrze pralki i usunąć z niej pleśń i inne niepożądane zanieczyszczenia.

płyn do płukania jamy ustnej, fot. freepik
płyn do płukania jamy ustnej, fot. freepik

Zazwyczaj po wielu rundach prania ubrań Twoja pralka potrzebuje przerwy i odświeżenia. Wierz lub nie, ale trochę płynu do płukania ust może załatwić sprawę. Zaledwie pół filiżanki płynu do płukania jamy ustnej na pustym, normalnym cyklu może naprawdę sprawić, że Twoja pralka zacznie pachnieć znowu przyjemnie a dziwny zapaszek spowodowany pleśnią zniknie. Wlej więc pół szklanki płynu do płukania ust do środka pralki lub do szuflady. Uruchom ją na normalnym cyklu z gorącą wodą. Tylko pamiętaj, aby nie wkładać ubrań w trakcie czyszczenia jej w tym cyklu! Niech bęben pralki będzie miał trochę czasu dla siebie. Płyn do płukania ust będzie krążył w twojej pralce i usunie cały brud i pleśń.

Płyn do płukania jamy ustnej może być także przydatny podczas normalnego prania

W różnych zachodnich mediach społecznościowych można napotkać także sporo wypowiedzi osób, które sugerują używanie płynu do płukania ust czasem zamiast detergentu do prania. Według nich warto wlać około 120 mililitrów płynu do płukania ust do pralki przy normalnym załadowaniu bębna praniem i uruchomić pralkę jak zwykle. Takie pranie sprawi, że Twoje ubrania będą pachnieć świeżością charakterystyczną dla płynu do płukania jamy ustnej. Jeśli masz więc kłopot z jakimiś ubraniami, z których nie możesz pozbyć się przykrego zapachu, to wypróbuj i tę metodę.

Zobacz inne genialne triki z pralką, które ułatwiają życie

Polej tym plamy po oleju i paliwie na kostce brukowej. Podjazd będzie znów jak nowy!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także