Dom6 pomysłów jak wykonać wyspę kuchenną. Dzięki takim rozwiązaniom zaoszczędzisz sporo miejsca

6 pomysłów jak wykonać wyspę kuchenną. Dzięki takim rozwiązaniom zaoszczędzisz sporo miejsca

6 pomysłów jak wykonać wyspę kuchenną. Dzięki takim rozwiązaniom zaoszczędzisz sporo miejsca
Katarzyna

02.05.2020 15:44, aktual.: 02.05.2020 17:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Współczesne wnętrza są pełne genialnych rozwiązań i niecodziennych pomysłów, dlatego przy urządzaniu kuchni warto zastanowić się jak stworzyć oryginalną, a jednocześnie, wygodną wyspę kuchenną.

#1 Regał na książki

Taka wyspa kuchenna jest dość prosta do wykonana, a ta ze zdjęcia została zrobiona z trzech regałów i grubego blatu z IKEI. Wystarczy połączyć je ze sobą śrubami i przymocować duży blat. Z boku wyspy dodano haczyki na deski, a blat został zaimpregnowany. Teraz wystarczy ułożyć książki kucharskie, roboty kuchenne oraz wszystkie potrzebne rzeczy, które chcesz mieć pod ręką.

#2 Stary kredens

Kto powiedział, że nie można użyć starego kredensu lub toaletki w kuchni? Jeśli nie masz takiego mebla w domu, poszukaj na pchlim targu - założę się, że znajdziesz tam kredens za naprawdę niewielkie pieniądze. Nóżki kredensu zostały podniesione, a kolor zmieniony z tradycyjnego brązu na intensywny i turkusowy. Do mebla został przyklejony duży drewniany blat, który również został przemalowany na biało. Taka wyspa kuchenna to rzadkość!

#3 Biurko

Stare biurko na kółkach może stać się stylową i ruchomą wyspą kuchenną. Wystarczy odrobina farby i samoprzylepny papier w marmurkowy wzór. Uchwyty zostały zastąpione nowymi w srebrnym kolorze.

#4 Industrialny wózek

Taki mebel idealnie sprawdzi się w każdym wnętrzu. Wózek, który został znaleziony na pchlim targu, został oczyszczony i przeszlifowany. Na górze mebla umieszczono nowy, drewniany blat, a kolor całego wózka lekko przemalowany.

#5 Stół warsztatowy

Rzemieślniczy stolik może zyskać nowe życie i to w pięknym, rustykalnym stylu! Ten konkretny model nie wymagał dużej ilości pracy, wystarczyła nowa farba i wymiana uchwytów. Drewniany blat został w pierwotnej formie.

#6 Drewniane palety

Z drewnianych palet można zrobić łóżko, szafki, a nawet kuchenną wyspę. Palety, wsporniki oraz płyty pilśniowe zostały pomalowane, a następnie ze sobą połączone. Na koniec został dodany solidny, drewniany blat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także