PoradyLajfhakiWystarczy łyżka produktu z kuchni. Ukorzeni każdą roślinę

Wystarczy łyżka produktu z kuchni. Ukorzeni każdą roślinę

domowy ukorzeniacz fot. genialne.pl
domowy ukorzeniacz fot. genialne.pl
11.09.2023 14:40, aktualizacja: 11.09.2023 15:14

Domowy ukorzeniacz sprawdzi się w momencie, gdy chcesz, by jakaś roślinka szybko puściła nowy korzonek. Ten specyfik jest w stanie zająć się nawet małym listkiem, który nie ma za dużych szans, by puścić korzeń w naturalnych warunkach.

Czasami ktoś daje nam na szczepkę rośliny, lecz jest ona słaba i szanse na to, że wytworzy korzonek, są bardzo niewielkie. Pewien naturalny specyfik jest w stanie pobudzić tkanki do wzrostu, tak by dały się ukorzenić. Sprawdź jak go przygotować, a rozmnażanie roślin nie będzie już problemem.

Na czym polega ukorzenianie roślin?

Rozmnażanie roślin może przebiec na wiele sposobów. Jedne można przesadzać od razu do ziemi, inne potrzebują wypuścić nowe korzenie, zanim znajdą się w glebie. Przyśpieszone ukorzenianie ma na celu wstawienie części rośliny do roztworu, który pobudzi jej rozwój. Wszystko zależy od gatunku, gdyż jedne rośliny potrzebują jedynie wody, podczas gdy inne specjalnych stymulantów. Sklepowe środki są nafaszerowane hormonami, a najczęściej są to: kwas naftylooctowy, kwas indoilomasłowy, kwas indoilooctowy. Poza nimi znajdują się również środki przeciwgrzybicze i witaminy. Domowy środek będzie miał takie samo działanie, lecz nic za niego nie zapłacisz!

Obraz

Domowy ukorzeniacz, który działa cuda

Wystarczy się rozejrzeć po domu, by znaleźć coś, co zastąpi sklepowe środki. Aloes to jeden z takich produktów, które można wykorzystywać do pobudzania korzeni. Ma on sporo witamin i minerałów, które wspomagają delikatne tkanki. Jednak to nie on jest dzisiejszym bohaterem, gdyż najlepszy stymulant znajduje się w kuchni i jest nim miód! Wystarczy łyżka słodkiego produktu rozpuszczona w wodzie, by pobudzić korzeń do wzrostu. Oblepi on roślinę i dostarczy wszystkich cennych substancji, które pobudzają do działania. Ma on działanie bakteriobójcze i antygrzybiczne, co zmniejsza ryzyko rozwoju patogenów w wodzie. Wystarczą zaledwie 24 godziny w miodzie, by odpowiednio odżywić roślinkę, dłuższe moczenie może zaszkodzić delikatnym tkankom. Aby miód pozostał na korzeniach, warto wstawić roślinę do gleby i przysypać ją świeżą ziemią. Po kilku dniach powinna przyjąć się do ziemi i zacząć rosnąć w ekspresowym tempie.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także