PoradyLajfhakiWystawiam folię aluminiową na balkon i nareszcie mam spokój

Wystawiam folię aluminiową na balkon i nareszcie mam spokój

folia aluminiowa na balkonie, fot. Genialne
folia aluminiowa na balkonie, fot. Genialne
27.08.2023 11:28

Folia aluminiowa ma wiele zastosowań, nie tylko w kuchni. To przydatne akcesorium również podczas sprzątania, ale nie tylko. Podpowiadamy, jak folia aluminiowa na balkonie pomaga w trakcie upałów.

Możesz być zaskoczony szerokim zastosowaniem folii aluminiowej w domu. Zapomnij o tym, że używa się jej jedynie do pieczenia w piekarniku. Oto jak możesz zabezpieczyć nią swój balkon.

Jak działa folia aluminiowa na balkonie?

roll of aluminum foil isolated on white background
roll of aluminum foil isolated on white background

Jak chronić balkon przed gołębiami?

Jest wiele trików na te natarczywe ptaki. Niestety niektóre nie zdają egzaminu. My każdego roku stosujemy folię aluminiową na balkonie i ten patent zawsze działa! Wystarczy, że potniesz ją na kawałki i przywiążesz do barierek. Podczas podmuchów wiatru zacznie ona szeleścić, dzięki czemu odstraszy ptactwo. Pamiętaj, że gołębie miejskie są pod ochroną gatunkową. Mówi o tym Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 16 grudnia 2016 r. w sprawie ochrony gatunkowej zwierząt (Dz.U. 2016, poz. 2183). Pod żadnym pozorem nie wolno więc ich zabijać! Zakazane jest też używanie armatek hukowych do ich odstraszania, montowanie kolców bez nakładek silikonowych i stosowanie trutek. Z tego względu trzeba stosować humanitarne sposoby, takie jak zawieszanie płyt CD na balkonie, czy zamontowanie sztucznego kruka na barierce. Kiedy zauważą innego ptaka, nie będą zbliżać się do twojego balkonu. Można też zastosować specjalną siatkę, która przyda się też, kiedy mamy kota — dzięki niej nie wypadnie za barierkę, spacerując sobie po balkonie.

Empty chair and table around outdoor deck - Vintage Light Filter
Empty chair and table around outdoor deck - Vintage Light Filter
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także