PoradyLajfhakiWysyp na miseczkę i wstaw pod łóżko. Różnicę poczujesz po jednej nocy

Wysyp na miseczkę i wstaw pod łóżko. Różnicę poczujesz po jednej nocy

pleśń w sypialni fot. genialne.pl
pleśń w sypialni fot. genialne.pl
04.03.2023 22:02

Sypialnia to wyjątkowe miejsce w naszym domu – szukamy w niej ukojenia, relaksu, odpoczynku. Spędzamy tam minimum jedną trzecią doby, więc musimy o nią dbać ze szczególną troską. Należy więc pamiętać nie tylko o regularnym ścieraniu kurzu z mebli i zmianie pościeli na świeżą. Naszym obowiązkiem jest dokładanie wszelkich starań, aby nie pojawiła się w niej pleśń. To kluczowe dla naszego zdrowia! Poznaj więc domowy sposób, który będzie w tym pomocny.

Aby móc czuć się dobrze w sypialni, trzeba tam zapewnić komfortowe, przytulne ale i sterylne warunki. Należy robić wszystko, aby nie rozwinęła się w niej pleśń, a jeśli już to się stało – musisz bezwzględnie ją wyeliminować!

Czym grozi wdychanie pleśni?

Pleśń w sypialni poskutkuje w naszym organizmie przede wszystkim kłopotami z układem oddechowym. Zakażenia, podatność na choroby, duszności, katar, bóle głowy – to tylko niektóre z objawów. Prowadzą one do bezsennych nocy, uczucia zmęczenia, apatii itd.

Któż więc chciałby fundować sobie te wszystkie dolegliwości na własne życzenie? Nie dopuść do rozwoju pleśni w Twoim domu!

Domowy sposób na pleśń w sypialni. Fot. Freepik.com
Domowy sposób na pleśń w sypialni. Fot. Freepik.com

Jak pozbyć się pleśni z sypialni?

Szczególnie w okresie jesienno-zimowym bardzo łatwo „wpuścić” ją do środka. To czas, kiedy uruchamiamy ogrzewanie i niechętnie otwieramy okna. Boimy się, że wraz z dostaniem się do środka świeżego powietrza, na zewnątrz ucieknie całe ciepło. A przecież niewietrzone pomieszczenie to idealne warunki dla rozwoju pleśni!

Regularne wietrzenie w ciągu dnia to podstawa, ale warto stosować dodatkową broń – domowy pochłaniacz wilgoci. Zastosuj go na przykład w tak zapomnianym miejscu, jak przestrzeń pod łóżkiem. Nie musisz wybierać się po niego do sklepu, a do… swojej kuchni! Na pewno znajdziesz w niej sól, która przecież doskonale pochłania wilgoć!

Rozsypanie soli bezpośrednio na podłogę byłoby mało wygodne i - w przypadku niezabudowanych łóżek – nie wyglądałoby dobrze. Zamiast tego po prostu nasyp ją do miseczki lub talerzyka i postaw pod meblem.

pleśń w sypialni fot. genialne.pl
pleśń w sypialni fot. genialne.pl

Co pochłania wilgoć w domu? Ryż!

Stworzysz z niego domowy pochłaniacz wilgoci i odświeżacz zapachu w jednym! Wystarczy, że wsypiesz go do woreczka wykonanego z naturalnego materiału i dodasz kilka kropel ulubionego olejku eterycznego.

Poznaj 12 prostych sztuczek, które ułatwią Ci życie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także