PoradyLajfhakiKody, dzięki którym sprawdzisz czy Twój telefon nie jest szpiegowany

Kody, dzięki którym sprawdzisz czy Twój telefon nie jest szpiegowany

Kody, dzięki którym sprawdzisz czy Twój telefon nie jest szpiegowany
Mika
13.11.2019 08:10, aktualizacja: 13.11.2020 11:20

Bezpieczeństwo powinno być zawsze naszym priorytetem. Dzięki kilku krótkim kodom, można dowiedzieć się więcej o ustawieniach telefonu i zorientować się czy nasze wiadomości są chronione.

Poniższe porady pomogą wam dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie waszego smartphona. Kody są przydatne i warto się zastosować do poniższych porad, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w przyszłości.

Obraz

Tym kodem możesz sprawdzić czy twoje wiadomości, połączenia i inne dane są przekazywane. Numer, na który przekazywane są dane zostanie wyświetlony po wpisaniu kodu. Funkcja ta jest najczęściej wykorzystywana przez rodziców lub zazdrosnych partnerów do monitorowania połączeń przychodzących i wychodzących z danego telefonu. Funkcja jest o tyle niebezpieczna,że po jej aktywowaniu potencjalny przestępca zna adres, przyjaciół, codzienne zwyczaje ofiary, a nawet informacje o sytuacji finansowej.

Obraz

Wybierając ten kod dowiesz się gdzie przekazywane są dane w przypadku, gdy nikt nie może się z tobą skontaktować. W ostateczności zostaniesz połączony z pocztą głosową swojego operatora.

Obraz

To jest uniwersalny kod do wyłączania przekazywania danych z twojego telefonu. Dobrym pomysłem wydaje się użycie tej funkcji, szczególnie, gdy planujemy wyjazd za granicę i używanie roamingu. Dzięki temu żadne dodatkowe opłaty nie zostaną naliczone za przekazywanie połączeń.

Obraz

Za pomocą tego kodu będziesz w stanie sprawdzić numer IMEI. W przypadku zagubienia lub kradzieży, mając numer IMEI operator jest w stanie określić jego położenie nawet w przypadku, gdy włożona jest inna karta SIM. IMEI również podaje szczegółowe dane dotyczące modelu i parametrów technicznych urządzenia.

Używaj programów antywirusowych w swoim telefonie

W przypadku korzystania z telefonu z systemem Android, należy okresowo sprawdzać swój telefon pod kątem wirusów. Dzięki temu nasze urządzenie będzie stale monitorowane i chronione przed potencjalnymi atakami. Odpowiedni program antywirusowy również uniemożliwi wyciek danych z telefonu.

Jak bronić się przed przestępcami i chronić swój telefon?

Obraz
  • używaj jedynie aplikacji, które są całkowicie zamknięte dla osób z zewnątrz jak telegram, whatsapp, viber
  • za pomocą ustawień telefonu, określ jakie informacje możesz bezpiecznie udostępniać. Czy całodobowe monitorowanie lokalizacji jest rzeczywiście niezbędne?
  • chroń swoją prywatność. Uważaj jakie zdjęcia publikujesz i jakimi informacjami dzielisz się za pomocą telefonu.
  • nie instaluj nieznanych programów w telefonie. Nie klikaj w podejrzane linki i nie podłączaj telefonu do ‘darmowych’ punktów ładowania.
  • nie pożyczaj telefonu nieznajomym. Jeśli ktoś prosi cię o telefon, grzecznie odmów, a w razie nagłej potrzeby sam wykonaj połączenie.
  • usługi do śledzenia nigdy nie są oferowane przez operatora. Funkcję do namierzania numerów można włączyć za zgodą obydwu stron, a strony oferujące takie usługi prawie na pewno działają z zamiarem przestępczym
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także