Newsy14 patentów, które zabezpieczą Twój dom przed włamaniem. Skutecznie odstraszą złodziei

14 patentów, które zabezpieczą Twój dom przed włamaniem. Skutecznie odstraszą złodziei

14 patentów, które zabezpieczą Twój dom przed włamaniem. Skutecznie odstraszą złodziei
13.11.2022 10:00, aktualizacja: 13.11.2022 10:41

Z każdym rokiem wzrasta liczba włamań do nieruchomości w naszym kraju. W 2019 r. policja odnotowała ich ponad 71 tys. Przestępcy atakują zwykle w momencie, kiedy domownicy są na wakacjach. Jednak stosując kilka prostych trików, skutecznie zabezpieczysz swój dom i uczynisz z niego małą twierdzę. ;)

1. Zamykaj drzwi

Zawsze zamykaj drzwi wejściowe! Nawet gdy jesteś w domu. To bardzo prosta zasada, a jak wiadomo to okazja czyni złodzieja. Pamiętaj także o tym, aby przed pójściem spać zamknąć dodatkowo wszystkie okna. Nie zapominaj również o tych, które znajdują się w piwnicy.

andranik.h90/freepik
andranik.h90/freepik

2. Ukryj klucz

Pod żadnym pozorem nie zostawiaj zapasowego klucza w pobliżu domu. Włamywacz najpierw zajrzy pod wycieraczkę lub podniesie do góry wszystkie doniczki. Jeśli już musisz zostawić klucz, to dobrze go ukryj. Możesz przymocować go do spodniej części kamienia, skryć w fałszywym zraszaczu trawy, budce dla ptaków czy wydrążonym pniaku drzewa.

pinterest
pinterest

3. Zamontuj blokady

W oknach zwykle nie ma blokad i zamków. W sklepach możesz kupić specjalne blokady, które po zamontowaniu sprawiają, że okna nie można wyjąć z ramy ani otworzyć. Aby je zamocować, wystarczy wywiercić mały otwór w ramie okiennej.

pinterest
pinterest

4. Uciekaj się do kłamstw

Jeśli w swoim domu i ogrodzie nie masz zainstalowanego systemu monitoringu, to zawsze możesz uciec się do małego kłamstwa. Umieść na ogrodzeniu tabliczkę z napisem: "Uwaga! Obiekt monitorowany". Jest duże prawdopodobieństwo, że złodzieje nie będą chcieli ryzykować i zwyczajnie ominą Twoją posiadłość.

allegro
allegro

5. Postaw na monitoring

Aby poczuć się pewniej, możesz zainstalować w domu oraz ogrodzie cały system monitoringu. Wybór kamer jest ogromny, a wiele z nich to bardzo dyskretne egzemplarze. Sprytnie ukryte sprawią, że na co dzień nie będą rzucały się w oczy i właściwie zapomnisz o ich istnieniu. Warto zamontować je w miejscach najczęściej uczęszczanych.

mrsiraphol/freepik
mrsiraphol/freepik

6. Nie gardź fałszywymi kamerami

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na system monitoringu, to pomyśl o zakupie fałszywych kamer. Wybierz te, które są odporne na warunki atmosferyczne i umieść w widocznym, ale niezbyt rzucającym się w oczy miejscu. Jest duża szansa, że odstraszą one złodziei.

jannoon028/freepik
jannoon028/freepik

7. Śpij z pilotem

Przed udaniem się na spoczynek, połóż kluczyki do samochodu na swojej szafce nocnej. Kiedy usłyszysz, że ktoś włamał się do domu, zwyczajnie uruchom alarm w swoim aucie. Złodzieje nie lubią nagłych zwrotów akcji, a głośny dźwięk powinien ich wystraszyć.

standret/freepik
standret/freepik

8. Zrób domowe skrytki

Jeśli w domu nie masz sejfu, to kosztowności i cenne rzeczy ukryj w nieoczywistym miejscu. Może to być skrytka zrobiona w fałszywym gniazdku, pojemniku z ryżem, butelce szamponu, rurze kanalizacyjnej, tapicerce krzesła. Sprytnych patentów jest naprawdę sporo.

pinterest
pinterest

Zobacz, gdzie najlepiej ukryć pieniądze

9. Kup blokadę

Drzwi wejściowe możesz dodatkowo wzmocnić specjalną blokadą. Po jej zamocowaniu, nikt nie otworzy drzwi (nawet jeśli kluczyk w zamku nie został przekręcony).

amazon
amazon

10. Trzymaj pilot do bramy garażowej przy sobie

Nie zostawiaj pilota do otwierania bramy garażowej w samochodzie. Jeśli złodziej włamie się do auta pozostawionego na podwórku, to bez trudu otworzy garaż. Przymocuj pilot do swojego pęku kluczu i noś przy sobie.

terng99/freepik
terng99/freepik

11. Postaw na psa

Jeśli masz psa, to cudownie! Żaden włamywacz nie chciałby być pogryziony, a czworonóg po zauważeniu złodzieja zaraz zacznie szczekać. Natomiast jeżeli nie możesz pozwolić sobie na zwierzaka, to umieść na ogrodzeniu ostrzegawczą tabliczkę (np. "Uwaga! Zły pies") i w widocznym miejscu ustaw psią miskę.

wirestock/freepik
wirestock/freepik

12. Kup lampy z czujnikiem ruchu

Zainstaluj przed domem (oraz wewnątrz) lampy z czujnikiem ruchu. Nagłe zapalenie się światła w nocy zdezorientuje każdego złodzieja, a Tobie da sygnał, że coś dzieje się na podwórku.

lifeforstock/freepik
lifeforstock/freepik

13. Schowaj drabinę

Nie zostawiaj drabin ani skrzynek z narzędziami na podwórku. One zachęcają złodziei i zdecydowanie ułatwiają dostanie się do domu.

Nattawatstocker/freepik
Nattawatstocker/freepik

14. Nie zostawiaj kluczyków blisko drzwi

Nie zostawiaj kluczyka do swojego auta (dotyczy modeli z systemem keyless) na stoliku lub wieszaku zlokalizowanym tuż przy drzwiach wejściowych. Złodzieje opatentowali ostatnio metodę kradzieży "na walizkę". Do tego celu służą im dwa urządzenia, które wyglądają jak niewielkie walizki. Jeden złodziej podchodzi do drzwi wejściowych, a urządzenie wzmacnia sygnał z kluczyka do auta. Natomiast drugie przekazuje sygnał do samochodu, który zostaje otwarty szybko i bez hałasu.

RJA1988/pixabay
RJA1988/pixabay

Jakie masz patenty na ochronę swojego domu?

20 osób, dla których zasady bezpieczeństwa nie istnieją… A pomimo tego ciągle żyją!

genialne
genialne
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także