PoradyLajfhakiZacięty zamek w spodniach to nie dramat! 5 patentów, które rozwiążą sprawę

Zacięty zamek w spodniach to nie dramat! 5 patentów, które rozwiążą sprawę

jak naprawić zacięty zamek, fot. Genialne
jak naprawić zacięty zamek, fot. Genialne
05.07.2023 09:31

Nie ma nic gorszego niż nagłe zacięcie i zepsucie się zamka — niezależnie, czy to torebka, kurtka, czy spodnie. Jest to szczególnie kłopotliwe, kiedy jesteśmy w miejscu publicznym lub mamy bardzo mało czasu do wyjścia. Taka awaria może być kosztowna jeśli skończy się wizytą u krawcowej. Podpowiadamy, jak naprawić zacięty zamek domowym sposobem.

Zepsucie zamka błyskawicznego może nas spotkać wszędzie. Nietrudno wtedy o nerwy, kiedy próbujemy nim ruszyć, a ten ani drgnie. Mamy na to sprawdzone patenty, które zawsze działają.

Co zrobić, kiedy zatnie się zamek?

Zamek błyskawicznyw naszych kurtkach, spodniach, torebkach czy butach potrafi nam nie raz spłatać figla, zacinając się. Są to dość nagłe sytuacje. O zgrozo, najczęściej zdarza się to właśnie wtedy, kiedy jesteśmy poza domem lub mamy zaledwie kilka minut do wyjścia. W panice zaczynamy za niego szarpać, aby się odblokował. Niestety to tylko pogarsza sytuację i wpędza nas niepotrzebnie w zdenerwowanie. Na szczęście nie trzeba od razu wymieniać go u krawcowej, płacąc i za nowy zamek, i za wykonaną robociznę. Jest kilka skutecznych sposobów, które sprawią, że znów zacznie gładko chodzić. Zdradzamy 5 patentów na zacięty zamek, które na pewno uratują cię w kłopotliwej sytuacji.

Obraz

Jak naprawić zacięty zamek?

Przygotowaliśmy dla ciebie 5 sprytnych rozwiązań, dzięki którym zawsze z łatwością naprawisz zacięty zamek w ubraniach, pościeli czy akcesoriach. Są naprawdę proste i pozwalają w kilka sekund pozbyć się problemu. Oto i one:

  • ołówek

Zamek w spodniach zacina się najczęściej z powodu osadu, który zalega pomiędzy ząbkami. Usuniesz go za pomocą ołówka. Wystarczy, że będziesz "rysować" nim po suwaku, aż grafit wejdzie do środka zamka. Potem powoli ruszaj nim w górę i w dół, a powinien chodzić gładko.

  • pomadka do ust

Potrzebna będzie najzwyklejsza bezbarwna pomadka w sztyfcie. Wosk, który ma w swoim składzie, natłuści zamek, dzięki czemu jego ząbki "wskoczą" na swoje miejsce.

  • świeczka

Natrzyj ząbki suwaka świeczką po całej jego długości — tak, aby nie zostawić nadmiaru wosku. Po tym "zabiegu" zamek powinien bez problemu działać.

  • mydło

Weź zwykłe mydło i przejedź nim lekko po całej długości zamka, a potem energicznie przesuń suwak w górę i w dół. Dzięki poślizgowi łatwiej będzie nim poruszać.

  • oliwka dla dzieci

Natłuść zamek delikatnie oliwką, ale zrób to ostrożnie, aby płyn nie dostał się do ubrań. Po natłuszczeniu suwak powinien działać bez problemu.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także