PoradyLajfhaki10 zagadkowych szczegółów, które znajdują się na przedmiotach codziennego użytku

10 zagadkowych szczegółów, które znajdują się na przedmiotach codziennego użytku

10 zagadkowych szczegółów, które znajdują się na przedmiotach codziennego użytku
Katarzyna
13.09.2019 08:21

Codziennie widzimy tak wiele różnych przedmiotów, że czasami całkowicie nie zwracamy uwagi na ich szczegóły! Czasami najciekawsze detale, skrywają się za najprostszymi pomysłami. Czy zastanawiałeś się kiedyś dlaczego wśród 52 kart z talii, tylko król serce ma wbity w głowę miecz? A może głowisz się do czego służą malutkie dziurki w szybach samolotu? Cóż, za chwilę wszystko stanie się jasne!

#1 Król serce

https://www.teepublic.com
https://www.teepublic.com

Być może zauważyłeś, że każda z postaci na kartach wygląda nieco inaczej. Ciekawi fakt, że król serce w wielu przypadkach ma wbity miecz w tył głowy. Pojawia się więc pytanie, skąd on się tam wziął i co symbolizuje? Istnieje dość sporo teorii na ten temat. Początkowo król serc miał w ręku siekierę, lecz na przestrzeni lat, producenci zamienili go na miecz. Król serc ma reprezentowań emocjonalnie niestabilnego króla Francji - Karola VII, który (według pewnej legendy) zwariował i popełnił samobójstwo, ponieważ uważał, że wszyscy spiskują przeciwko niemu i chcą go otruć. Inną teorią dotyczącą wizerunku na karcie, symbolizuje Ajasa Wielkiego, zaś królowa kier - Helenę z Troi. Ajas był jednym z kandydatów na rękę pięknej Heleny, lecz ta odtrąciła jego zaloty, przez co nieszczęsny popełnił samobójstwo własnym mieczem.

Co ciekawe, jest to jedyny król który nie ma wąsów!

#2 Otwarty słoiczek na opakowaniu z kosmetykami

Obraz

Czy kiedyś zastanawiałaś się kiedy jest najlepsza pora na wyrzucenie kosmetyków, których nie udało Ci się zużyć do samego końca? Okazuje się, że kremy, balsamy czy szminki mogą zepsuć się szybciej niż myślisz. Odwróć opakowanie z wybranym kosmetykiem i zobacz na symbol otwartego słoiczka. Widnieje na nim data i litera "M". To oznacza, że po otwarciu danego kosmetyku możesz używać go przez określoną liczbę miesięcy. W przypadku balsamu ze zdjęcia należy zużyć go w przeciągu 12 miesięcy.

#3 Białe kartki w książce

instagram.com/andrawatkins
instagram.com/andrawatkins

Praktycznie każda książka ma kilka białych stron na początku i / lub na końcu. Dlaczego? Strony książek są drukowane na wielkich arkuszach papieru, jeśli nie ma odpowiedniej ilości treści, które mogłyby wypełnić początkowe arkusze, wtedy strony pozostają puste. Autorzy często pozostawiają niewielkie notatki lub dedykacje na pierwszych stronach, przez co trudno dostrzec, że faktycznie białe karty mogą być błędem w druku.

#4 Korona Statuy Wolności

instagram.com/t.nakaizui
instagram.com/t.nakaizui

Na pewno wiesz jak wygląda ten amerykański symbol wolności, znajdujący się w Nowym Jorku. Ale czy zwróciłeś kiedyś uwagę na to ile kolców znajduje się w koronie oraz co one reprezentują? Jest ich 7 i reprezentują 7 mórz oraz 7 kontynentów, ukazując że wolność i równość dotyczy wszystkich mieszkańców Ziemi. Każdy z kolców waży około 70 kg!

#5 Liczby na opakowaniu ketchupu Heinz

instagram.com/dionwinesspiritsea
instagram.com/dionwinesspiritsea

Jeśli zdarza Ci się zamówić frytki z ketchupem, to pewnie często spotykasz się z tym marki Heinz. Głodny gość restauracji może nie zauważyć, ale w jednym z rogów opakowania z ketchupem znajduje się cyfra. Co ona oznacza? Każda z torebek ma inny numer, a sporo internautów zastanawiało się co to może oznaczać. Producenci postanowili sami odpowiedzieć - może Cię to nie zaskoczy, ale numer ten oznacza linię (serię), która taśmowo uzupełniała opakowania ketchupem.

#6 Kolorowa pasta

Obraz

Czy gdy myślisz o paście do zębów to widzisz tę która ma biało-czerwono-niebieskie paski? Biała część pasty zawiera fluor, który pomaga wybielić zęby i usunąć kamień nazębny. Niebieski lub zielony żel zawiera substancje przeciwbakteryjne i odświeża oddech, zaś czerwony pasek zawiera ważne elementy, które utrzymują dziąsła w dobrej kondycji. Tak naprawdę utrzymanie kolorów w oddzielnych paskach nie jest konieczne - to po prostu dobry chwyt marketingowy!

#7 Dziurka w zatyczce od długopisu

youtube.com
youtube.com

Sporo osób myśli,że dziurka w zatyczce służy do utrzymania odpowiedniego ciśnienia w pokrywce, ale powód jest o wiele bardziej poważny! Jeśli ktoś przez przypadek połknie zatyczkę i zacznie się nią dławić, dziurka pozwoli na przepływ powietrza i nie dopuści do śmierci. Mimo wszystko lepiej nie wkładać do ust zatyczek od długopisów!

#8 Oznaczenia na klawiszach "F" i "J"

Może zastanawiałeś się kiedyś dlaczego akurat te dwa klawisze mają dziwne znaczniki? Okazuje się, że służą one łatwiejszemu i szybszemu pisaniu! Wypustki służą jako punkty orientacyjne, dzięki którym szybciej trafisz palcami na klawiaturę. Jeśli położysz place wskazujące na tych dwóch klawiszach, obejmiesz dłońmi wszystkie klawisze. Szybko znajdziesz środek klawiatury bez patrzenia!

#9 Zagłębienie na dnie butelek z winem

youtube.com
youtube.com

Mnóstwo ludzi uważa, że zagłębienie ułatwia kelnerowi nalanie napoju do kieliszka, cóż może być to pomocne, jednak zagłębienia mają chronić butelkę przed potłuczeniem się. Dno butelki jest słabsze gdy znajduje się w nim zakorkowany napój, a zagłębienie ma utrzymywać odpowiednie ciśnienie.

#10 Dziurki w oknach samolotu

instagram.com/inesmargaridamartins
instagram.com/inesmargaridamartins

Szyby składają się z trzech warstw, jednak tylko ta znajdująca się w środku ma malutki otwór. Pomaga on wyrównać ciśnienie pomiędzy pozostałymi szybami i sprawia, że w momencie gdy gwałtownie zmienia się ciśnienie w kabinie samolotu, szyby nie pękną.

Który fakt zaskoczył Cię najbardziej? Daj nam znać w komentarzu na Facebooku!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także