NewsyZalando wprowadza ekologiczne rozwiązanie dotyczące paczek. Klienci mogą być niezadowoleni

Zalando wprowadza ekologiczne rozwiązanie dotyczące paczek. Klienci mogą być niezadowoleni

Zalando wprowadza ekologiczne rozwiązanie dotyczące paczek. Klienci mogą być niezadowoleni
Katarzyna

16.09.2019 14:16

Jeśli zdarza Ci się kupować ubrania w sklepach internetowych, z pewnością znasz markę Zalando, która zajmuje się sprzedażą modnych części garderoby. Zalando jako kolejny sklep internetowy, decyduje się na redukcję plastikowych opakowań i zastępuje je ciekawą metodą, która jest już testowana w kilku krajach europejskich. Na czym polega ta metoda i gdzie można się z nią spotkać? Sprawdź poniżej!

Głośne wołanie ekologów o walkę z plastikiem, w końcu ma swoje pozytywne skutki. Wielki marki odzieżowe zdecydowały się na wprowadzenie zmian np. w postaci kartonowych pudełek z recyklingu czy usunięciu plastiku z opakowań. Zalando zdecydowało się jednak na nieco inne działanie i w dość nietypowy sposób dołączyło do szerzenia działań proekologiczych. Obecnie blisko 10 tysięcy klientów mieszkających w Finlandii, Szwecji, Danii oraz Norwegii testuje wprowadzone przez markę opakowania. Na czym polega pomysł Zalando?

Wielorazowe opakowania Zalando

Obraz

Marka zdecydowała się na wysyłkę swoich produktów w wielorazowych opakowaniach, a to oznacza,że każdą torbę w której otrzymamy ubrania, będzie trzeba odesłać. Ekologiczne opakowania zostaną wykonane przez Re-Pack czyli fiński start up. Pod względem wizualnym, torby nie będą zbytnio różnić się od swoich poprzedników, jednak znajdzie się na nim specjalne miejsce gdzie należy wpisać dane do odesłania opakowania.

Takie ekologiczne rozwiązanie może być niewygodne dla klientów Zalando, ponieważ będzie ono wymagało od nich zaangażowania w postaci odesłania opakowania. Zasada więc będzie wyglądać następująco - zostawiasz ubrania, odsyłasz opakowania. Póki co podczas testów w krajach skandynawskich, zdecydowana większość klientów jest otwarta na takie rozwiązanie, a odsyłanie opakowań uważa za ekologiczne dobro. Opakowania należy dosyłać na takiej samej zasadzie jak przy dokonywaniu zwrotów.

Kolejne działania Zalando jeszcze bardziej podkreślają wagę ekologii

komerso.pl
komerso.pl

Ekologiczne opakowania, które należy odesłać do Zalando wykonane są z papieru pochodzącego z recyklingu, zaś torby powstały w 80% z materiału PCR. Dodatkowo zmieniono sposób w jaki pakowano kosmetyki, a plastikowe torby zostały zastąpione tymi wykonanymi w 100% z papieru z odzysku. Oprócz tego Zalando chce wprowadzić cienkie rękawy ochronne, które mają zabezpieczać dostarczane ubrania. Dzięki takim działaniom firma zmniejszy wytwarzanie nierecyklingowanych tworzyw sztucznych o ponad 625 ton!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także