PoradyZamiast wylewać ją do zlewu to studzę i podlewam zamiokulkasa. Rośnie po tym jak szalony!

Zamiast wylewać ją do zlewu to studzę i podlewam zamiokulkasa. Rośnie po tym jak szalony!

Zamiast wylewać ją do zlewu to studzę i podlewam zamiokulkasa. Rośnie po tym jak szalony!
Manuel
19.12.2022 21:33

Woda po makaronie najczęściej trafia do zlewu. Tak się dzieje w większości polskich domów. Tymczasem może być ona świetną odżywką dla Twoich roślin domowych. Sprawdza się wyjątkowo dobrze zwłaszcza w przypadku zamiokulkasów.

Dlaczego miałbym podlewać wodą po makaronie moje roślinki?

Składniki odżywcze w wodzie z makaronem będą nawozić i karmić Twoje rośliny, zapewniając im zdrowy start. Może ona również dodać do gleby minerały takie jak fosfor i potas, które również pobudzą wzrost roślin. Specyfika wody po makaronie sprawia, że jest ona szczególnie korzystna zwłaszcza w przypadku zamiokulkasa i jemu podobnych roślin. Woda z makaronu może zostać wykorzystana do podlewania roślin, ponieważ dostarcza nawozu i minerałów, które rośliny mogą skutecznie użyć. Jednocześnie promują one zdrową populację bakterii. Skutkuje to zdrowym wzrostem roślin. Woda z makaronu możesz użyć wykorzystując dowolną metodę podlewania, a po sfermentowaniu możesz za jej pomocą również odstraszać niepożądane szkodniki.

Być może zainteresuje Cię też, że innym produktem ubocznym, który może być użyty do zwalczania szkodników jest woda ryżowa. Jest ona zarazem szeroko stosowana w Azji do pobudzenia wzrostu roślin.

Jak użyć wody z makaronu na rośliny?

Dwa razy w tygodniu wlewaj wodę z makaronu na korzenie rośliny i pozwól jej nasiąknąć przez 5 minut. Możesz również wylać ją na glebę rośliny lub użyć butelki z rozpylaczem z czystą wodą zmieszaną z równą ilością wody makaronowej. Zalecany stosunek to 1:1, czyli jedna część czystej wody do jednej części wody makaronowej.

Woda po makaronie, fot. freepik
Woda po makaronie, fot. freepik

Wpływ wody z makaronu na rośliny

Roślina łatwo wchłania minerały z wody makaronowej, podczas gdy bakterie w glebie rozkładają węglowodany na proste składniki odżywcze, których roślina może użyć. Rezultatem jest zwiększony wzrost roślin i produkcja owoców. Dlatego wody z makaronu możesz użyć jako nawóz, który pomoże Ci również zwiększyć plony, jednocześnie odżywiając korzenie roślin. Dzięki temu rosną one silniejsze, zdrowsze i bardziej odporne na choroby.

Jakie trzeba zachować środki ostrożności przy użyciu wody z makaronu?

Przy użyciu wody z makaronu należy zawsze upewnić się, że woda jest w temperaturze otoczenia lub pokojowej, aby nie zabiła bakterii w glebie i nie zaszkodziła roślinie. Zalecamy użycie metody podlewania dolnego, aby zapewnić, że roślina otrzymuje odpowiednią ilość wody dla optymalnego wzrostu. Sól jest również problemem przy stosowaniu wody z makaronu na roślinach. Należy uważać, aby nie dodawać soli do makaronu, jeśli zamierzasz użyć potem wody na roślinach.

Zobacz triki na przechowywanie jedzenia. Dzięki nim nic się nie marnuje w koszu

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także