Zamieniłam drogą chemię na te ekodetergenty. Oszczędzam setki złotych w ciągu roku!
Sprzątając dom, często sięgamy po sklepowe środki. Te jednak mają w sobie sporo chemii, która nie jest dla nas obojętna. Są też sporym wydatkiem. Wychodząc temu naprzeciw, mamy dla ciebie przepisy na domowe środki czyszczące.
20.05.2023 | aktual.: 20.05.2023 23:22
Domowe środki czystości to nic trudnego. Efekty ich stosowania są porównywalne do używania sklepowych zamienników. W ciągu roku zaoszczędzisz dzięki nim setki złotych. Przekonaj się o tym sam, stosując jeden z naszych patentów.
Jak zrobić domowe środki czyszczące?
Domowe środki czyszczące zrobisz szybko i w prosty sposób z produktów, które masz w swojej kuchni lub łazience. Nie będą też zalegać, ponieważ są to małe i jednorazowe porcje, które wykorzystasz od razu. Jeśli masz dzieci, nie będziesz obawiać się, że środki wpadną w ich ręce. Wyczyszczą wszelkie powierzchnie na błysk. Sprzątanie stanie się dzięki temu o wiele bardziej przyjemne i skuteczne.
Przepisy na domowe środki czyszczące
Poznaj nasze patenty do czyszczenia łazienki. Wyczyścisz nimi wszystkie elementy.
- Wykorzystaj szklankę sody oczyszczonej z 3 łyżkami octu. To najbardziej uniwersalne, skuteczne i tanie połączenie. Do przecierania armatury weź miękką szmatkę z mikrofibry.
- Sedes wyczyścisz, zalewając go ¼ szklanki sody oczyszczonej, którą należy wsypać bezpośrednio do muszli klozetowej wraz z 1 łyżeczką octu. Proszek zostaw tam na około 30 minut, a następnie spłucz wodę i przetrzyj.
- Jeśli masz dość smug na lustrze, po prostu spryskaj je ciepłą wodą z 1 łyżeczką octu. Będziesz w szoku, jak zrobi się lśniące.
Zrób domowy płyn do mycia naczyń
Jego wykonanie jest równie szybkie i proste. Wyciśnij sok z 3 cytryn, a potem dodaj 1 i ½ szklanki wody oraz 1 szklankę soli drobnoziarnistej. Później dolej do mikstury 1 szklankę białego octu. Podgotuj powstały płyn do momentu zgęstnienia. Na końcu wlej do pojemnika po starym płynie i używaj do mycia brudnych naczyń. Będzie o wiele bardziej delikatny dla rąk niż sklepowy odpowiednik. Nie wysuszy tak mocno skóry i nie będzie zawierał sztucznego dodatku zapachowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu mycie naczyń przestaniebyć nieprzyjemnym obowiązkiem. Naczynia będą pachniały świeżą cytryną.