Porady10 lat byłam managerką hotelu. Gdy śpię w nowym miejscu kładę szklankę na klamkę

10 lat byłam managerką hotelu. Gdy śpię w nowym miejscu kładę szklankę na klamkę

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w hotelu? Fot. Genialne
Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w hotelu? Fot. Genialne

23.03.2023 16:21, aktual.: 23.03.2023 21:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak zadbać o swoje bezpieczeństwo w hotelu? Jeden prosty trik sprawi, że w obiekcie noclegowym będziesz mógł czuć się komfortowo.

Są osoby, które mają pewne obawy co do nocowania w hotelach — boją się ewentualnej napaści. Zdarza się, że w obiektach noclegowych grasują rabusie, którzy liczą na łatwe łupy. W końcu często na wyjazdach mamy przy sobie gotówkę bądź inne cenne przedmioty. Co zatem zrobić, aby podnieść poziom swojego bezpieczeństwa?

Jak samodzielnie zrobić system antywłamaniowy?

Kiedy w pokoju hotelowym czujesz się zagrożony, to zrób amatorski system antywłamaniowy. Jest on bardzo prosty do wykonania i oczywiście bardzo skuteczny.

  • Najpierw na klamkę drzwi wyjściowych nałóż szklankę (często znajdują się one na wyposażeniu pokoi hotelowych).
  • Później na pierwszej szklance połóż drugą (dno skieruj do góry).
  • System ostrzegania przed złodziejami jest gotowy.

Kiedy włamywacz pociągnie za klamkę od twojego pokoju, to obie szklanki runą na ziemię. Dźwięk tłuczonego szkła wystraszy złodzieja, a ciebie obudzi. Podczas następnej wizyty w hotelu koniecznie wypróbuj ten trik. Dzięki szklankom z pewnością poczujesz się bezpieczniej.

Obraz

Poznaj hotelowe triki

Przebywając w hotelach, możesz zrobić znacznie więcej rzeczy dla swojego bezpieczeństwa.

  • Przede wszystkim wybieraj pokoje usytuowane na wyższych piętrach. Wówczas złodziej będzie miał kłopot, aby dostać się do ciebie z poziomu chodnika.
  • Czasami nieuczciwi hotelarze mogą w pokojach zainstalować lustra weneckie. Jednak jest prosty patent, dzięki któremu od razu je rozpoznasz. Weź do ręki marker i narysuj nim dowolny kształt na lustrze. Jeżeli zauważysz dwie linie (namalowaną oraz odbitą) to znak, że masz przed sobą zwykłe lustro. Natomiast jeśli przed Twoimi oczami ukaże się tylko jedna linia, to możesz zacząć się niepokoić. To oznacza, że najprawdopodobniej masz do czynienia z lustrem weneckim.
  • Kiedy opuszczasz pokój, to na klamce wywieś zawieszkę Nie przeszkadzać. Możesz również zostawić włączone radio bądź telewizor, a wieczorem nie gaś światła. Dzięki temu stworzysz pozory, że w pokoju cały czas ktoś się znajduje.
  • Dziurkę w drzwiach wejściowych zaklej taśmą lub włóż do niej kawałek papieru. Dzięki temu będziesz miał pewność, że nikt nie będzie miał możliwości, aby cię podglądać.

Moja babcia zawsze zakłada torebkę foliową na miotłę. Ten patent oszczędza jej sporo czasu!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także