PoradyZapach, którego muszki owocówki nienawidzą. Pozbędziesz się ich z kuchni

Zapach, którego muszki owocówki nienawidzą. Pozbędziesz się ich z kuchni

Sposób na muszki owocówki Fot. Pinterest / Freepik
Sposób na muszki owocówki Fot. Pinterest / Freepik

24.09.2022 18:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Istnieje prosty sposób na muszki owocówki, dzięki któremu szybko pozbędziesz się tych uciążliwych owadów. Kluczem do sukcesu jest zapach i szafka w kuchni, gdzie trzymasz składniki potrzebne do pieczenia ciast.

Szybko rozmnażające się muszki owocówki są istnym utrapieniem. One pojawiają się znikąd i szybko zadomawiają się kuchennych misach z owocami. Nie gardzą nawet otwartymi butelkami po piwie, winie oraz słoikami z dżemem. Oczywiście samo zabijanie muszek łapką nie wystarczy. Warto zrobić coś, co zniechęci je do odwiedzania Twojego domu.

Waniliowy odstraszacz

Muszki z jakiegoś powodu nie tolerują zapachu wanilii. Wykorzystaj tę wiedzę i zrób zapachowy odstraszacz. Do małego i płaskiego słoiczka włóż kilka płatków kosmetycznych. Następnie wlej na nie 4 łyżki ekstraktu waniliowego (używanego podczas pieczenia ciast).

Słoik przykryj gazą (umocuj ją gumką recepturką). Następnie na gazie połóż kilka listków mięty. Tak przygotowany preparat postaw na blacie w kuchni lub w pobliżu kosza na śmieci.

Kolejnym pomysłem jest zrobienie waniliowego sprayu. Do wody dodaj kilka kropel waniliowego olejku eterycznego. Miksturę stosuj jak odświeżacz powietrza i spryskuj nią kąty w domu.

Sposób na muszki owocówki, fot. Pinterest
Sposób na muszki owocówki, fot. Pinterest

Pułapka z owoców

Do słoika włóż kilka kawałków dowolnych owoców (mogą być przejrzałe lub lekko nadpsute). Następnie całość przykryj kawałkiem foli spożywczej lub aluminiowej. Umocuj ją za pomocą gumki. W folii zrób małe dziurki. Do tego celu najlepiej nada się wykałaczka.

Pułapkę ustaw w kuchni. Zasada jej działania jest prosta. Muszki zwabia słodki aromat owoców. Następnie owady wlatują do słoika, ale już nie są w stanie go opuścić i zwyczajnie giną na kawałkach owoców.

Sposób na muszki owocówki, fot. Pinterest
Sposób na muszki owocówki, fot. Pinterest

Metoda z suszarką

Jak szybko pozbyć się muszek owocówek? Jeśli owady musisz błyskawicznie wyekspediować z domu, to potraktuj je strumieniem gorącego powietrza wydobywającego się z suszarki. Muszki dosłownie się usmażą. Może to nie jest zbyt humanitarna metoda, ale czasami trzeba uciec się do radykalnych środków.

Możesz też uruchomić odkurzacz i wyłapać muszki w kuchni z jego pomocą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także