PoradyZapach, którego muszki owocówki nienawidzą. Pozbędziesz się ich z kuchni

Zapach, którego muszki owocówki nienawidzą. Pozbędziesz się ich z kuchni

Sposób na muszki owocówki Fot. Pinterest / Freepik
Sposób na muszki owocówki Fot. Pinterest / Freepik
24.09.2022 18:35

Istnieje prosty sposób na muszki owocówki, dzięki któremu szybko pozbędziesz się tych uciążliwych owadów. Kluczem do sukcesu jest zapach i szafka w kuchni, gdzie trzymasz składniki potrzebne do pieczenia ciast.

Szybko rozmnażające się muszki owocówki są istnym utrapieniem. One pojawiają się znikąd i szybko zadomawiają się kuchennych misach z owocami. Nie gardzą nawet otwartymi butelkami po piwie, winie oraz słoikami z dżemem. Oczywiście samo zabijanie muszek łapką nie wystarczy. Warto zrobić coś, co zniechęci je do odwiedzania Twojego domu.

Waniliowy odstraszacz

Muszki z jakiegoś powodu nie tolerują zapachu wanilii. Wykorzystaj tę wiedzę i zrób zapachowy odstraszacz. Do małego i płaskiego słoiczka włóż kilka płatków kosmetycznych. Następnie wlej na nie 4 łyżki ekstraktu waniliowego (używanego podczas pieczenia ciast).

Słoik przykryj gazą (umocuj ją gumką recepturką). Następnie na gazie połóż kilka listków mięty. Tak przygotowany preparat postaw na blacie w kuchni lub w pobliżu kosza na śmieci.

Kolejnym pomysłem jest zrobienie waniliowego sprayu. Do wody dodaj kilka kropel waniliowego olejku eterycznego. Miksturę stosuj jak odświeżacz powietrza i spryskuj nią kąty w domu.

Sposób na muszki owocówki, fot. Pinterest
Sposób na muszki owocówki, fot. Pinterest

Pułapka z owoców

Do słoika włóż kilka kawałków dowolnych owoców (mogą być przejrzałe lub lekko nadpsute). Następnie całość przykryj kawałkiem foli spożywczej lub aluminiowej. Umocuj ją za pomocą gumki. W folii zrób małe dziurki. Do tego celu najlepiej nada się wykałaczka.

Pułapkę ustaw w kuchni. Zasada jej działania jest prosta. Muszki zwabia słodki aromat owoców. Następnie owady wlatują do słoika, ale już nie są w stanie go opuścić i zwyczajnie giną na kawałkach owoców.

Sposób na muszki owocówki, fot. Pinterest
Sposób na muszki owocówki, fot. Pinterest

Metoda z suszarką

Jak szybko pozbyć się muszek owocówek? Jeśli owady musisz błyskawicznie wyekspediować z domu, to potraktuj je strumieniem gorącego powietrza wydobywającego się z suszarki. Muszki dosłownie się usmażą. Może to nie jest zbyt humanitarna metoda, ale czasami trzeba uciec się do radykalnych środków.

Możesz też uruchomić odkurzacz i wyłapać muszki w kuchni z jego pomocą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także