PoradyZapal zapałkę i wrzuć do toalety. Jak raz wypróbujesz, już zawsze będziesz tak robić

Zapal zapałkę i wrzuć do toalety. Jak raz wypróbujesz, już zawsze będziesz tak robić

Jak pozbyć się brzydkiego zapachu w toalecie Fot. Genialne.pl
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu w toalecie Fot. Genialne.pl

25.12.2022 19:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W toalecie często zdarza się, że trzeba walczyć z brzydkimi zapachami. Niektórzy stosują do tego chemiczne środki i mnóstwo odświeżaczy. Jednak jest o wiele prostszy sposób. Zapal zapałkę w toalecie.

Dbanie o czystość w toalecie to priorytetowa sprawa. Dzięki temu pozbywamy się drobnoustrojów. Jednak czasami ciężko jest wyeliminować brzydki zapach, który roznosi się po całej łazience. Wówczas zwykle sięgamy po różnego rodzaje odświeżacze, a także chemiczne środki. To też nie zawsze przynosi upragnione rezultaty. Jak zatem szybko pozbyć się nieprzyjemnego odoru? Rozwiązaniem jest ogień.

Zapal zapałkę w toalecie, fot. Unsplash
Zapal zapałkę w toalecie, fot. Unsplash

Trik na pozbycie się brzydkiego zapachu w toalecie

Odór w toalecie pojawia się najczęściej po wypróżnieniu. Odpowiedzialny za to jest siarkowodór oraz metanotiol. Te gazy wydobywają się z naszego organizmu podczas defekacji. Długo unoszą się w powietrzu i zwykle maskujemy je za pomocą odświeżaczy w aerozolu. Jednak możesz to zrobić dużo szybciej oraz taniej.

Zapal zapałkę i wrzuć do toalety. Najpierw pozwól jednak wypalić się jej jak najwięcej! Uważaj przy tym, żeby się nie poparzyć. Nie wrzucaj całej zapałki, bo może zatkać przytkany już odpływ. Zapalona zapałka może też wejść w reakcję ze środkami chemicznymi, stosowanymi do czyszczenia, czy dezynfekcji toalety. Po prostu zapal zapałkę, poczekaj aż się wypali prawie do końca i wtedy ją wyrzuć. ;) Jeżeli chcesz ją wyrzucić do pojemnika na odpadki higieniczne, najpierw włóż ją pod kran i zmocz wodą, aby nie wrzucać jeszcze palącej się zapałki do śmieci.

Po zapaleniu zapałki ulatnia się dwutlenek siarki, który jest dla nas o wiele przyjemniejszy niż metanotiol czy siarkowodór. On maskuje gazy odpowiedzialne za brzydkie zapachy, gdyż jego woń jest zwyczajnie silniejsza. Dzięki temu trikowi nie będziesz musiał kupować odświeżaczy i nigdy nie pozostawisz po sobie odoru. To szczególnie ważne, gdy jesteśmy w gościach. ;)

Zapal zapałkę w toalecie, fot. Unsplash
Zapal zapałkę w toalecie, fot. Unsplash

Sposób na szybkie zrobienie miętowego odświeżacza

Jeżeli posiadasz tradycyjny, kompaktowy sedes (nie geberit), to możesz w prosty sposób zrobić odświeżacz, który wydziela miętowy zapach przy każdym spłukiwaniu. Kup tubkę pasty do zębów i zrób w niej dziurki (najlepsza będzie do tego celu pineska). Następnie ściśnij tubkę, aby pasta mogła swobodnie wydostać się przez dziurki. Wrzuć tubkę pasty do zbiornika z wodą. Załóż pokrywę i gotowe. Kiedy tylko spuścisz wodę od razu poczujesz w powietrzu mentolowy zapach. Taki odświeżacza z pasty starczy na bardzo długo i jest tani.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także