PoradyLajfhakiZaparowane lustro? Rozpraw się z nim tym domowym sposobem!

Zaparowane lustro? Rozpraw się z nim tym domowym sposobem!

Co zrobić, aby lustro nie parowało? Fot. Genialne.pl
Co zrobić, aby lustro nie parowało? Fot. Genialne.pl
24.11.2022 17:45

Jeśli lubisz zrelaksować się pod prysznicem przez dłuższy czas, to na pewno (po wyjściu spod niego) zmagasz się z problemem zaparowanego lustra. Jak tego uniknąć? Poznaj trik z szamponem, dzięki któremu Twoje lustro będzie przejrzyście czyste i wolne od pary - nawet po bardzo gorącej kąpieli.

Szampon – środek przeciw parowaniu lustra

Nie tylko działa jako ochrona przed parą, ale też świetnie czyści! Dwa działania przy zastosowaniu tylko jednego produktu, który na pewno masz już w swojej łązience. Jeśli martwisz się o smugi, to niepotrzebnie – nawet na chwilę się nie pojawią. Ten trik przekonał już niejedną osobę - na Tobie również zrobi niemałe wrażenie.

Obraz

Co zrobić, aby lustro nie parowało?

Obraz

Weź małą, czystą szmatkę.

Obraz

Namocz ją dobrze.

Obraz

Następnie wykręć. Ma być tylko trochę wilgotna, a nie całkowicie mokra.

Obraz

Nałóż na nią odrobinę szamponu i rozprowadź po szmatce, wcierając go delikatnie.

Obraz

Środek przeciw parowaniu lustra gotowy!

Obraz

Wyczyść nim lustro starannie.

Obraz

Na koniec przetrzyj je ręcznikiem papierowym lub ściągaczką. I już - właśnie zostały z lustra usunięte wszystkie zabrudzenia, a warstwa szamponu ochroni go przed zaparowaniem.

Obraz

Po tym zabiegu możesz spokojnie brać gorące prysznice - bez obaw, że po wyjściu z kabiny nie będziesz miał się w czym przejrzeć. Jeśli po jakimś czasie zauważysz, że trik przestał działać – po prostu go powtórz. Lepiej, jeśli użyjesz do tego szamponu naturalnego, bez dodanych olejków i nawilżaczy. To mogłoby stworzyć na lustrze niepotrzebną dodatkową powłokę, przez którą odbicie byłoby mniej wyraźne.

Poznaj też inny - równie skuteczny - sposób na zaparowane lustro. Jest równie prosty jak trik z szamponem! Wybierz swoją ulubioną metodę i koniecznie podziel się nią ze swoimi bliskimi.

Twoja łazienka jest mała i nie umiesz jej zorganizować? Poznaj te sprytne triki na pomysłową organizację przestrzeni

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także