PoradyLajfhakiZapomniane domowe sposoby na porządki z notesu babci Władzi. To skarbnica wiedzy!

Zapomniane domowe sposoby na porządki z notesu babci Władzi. To skarbnica wiedzy!

domowe sposoby, fot. Genialne
domowe sposoby, fot. Genialne

04.07.2023 17:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas sprzątania zwykle używasz chemicznych środków kupionych w sklepie? To rozwiązanie nie jest obojętne dla twojego zdrowia, a dodatkowo sporo kosztuje. Poznaj sprawdzone i tanie domowe sposoby na porządki w domu.

Nasze babcie za czasów młodości nie miały dostępu do tak szerokiej gamy środków czystości, jaką mamy do dyspozycji teraz. Mimo to świetnie radziły sobie domowymi zabrudzeniami. Poznaj ich patenty!

Domowe sposoby, które ułatwią ci sprzątanie

Mały odsetek osób lubi sprzątać, mimo to należy robić to regularnie, aby nie mieć w domu bałaganu, zaschniętego tłuszczu czy kamienia i rdzy na armaturze. Domowe sposoby bez chemii na pozbycie się tych nawracających i uciążliwych osadów to duża oszczędność dla portfela i większe bezpieczeństwo dla zdrowia. Wykorzystując metody naszych babć, sprzątanie pójdzie ci jak przysłowiowa "bułka z masłem". Zapomnij o "krecie", coca-coli i innej chemii. Potrzebne będą jedynie: woda, ocet, cytrusy, ziemniak, ogórek, cebula oraz... ketchup! Będziesz zaskoczony otrzymanym po ich użyciu rezultatem!

Disinfecting in home during epidemic - prevention and protection of coronavirus spreading. Protect respiratory system against pneumonia, COVID-19. Sanitizers, face mask, gloves.
Disinfecting in home during epidemic - prevention and protection of coronavirus spreading. Protect respiratory system against pneumonia, COVID-19. Sanitizers, face mask, gloves.

Sprzątanie bez chemii

Obraz

Jak polerować biżuterię?

Możesz być zaskoczony, ale ketchup nadaje się nie tylko do hot dogów. Możesz nim z łatwością polerować biżuterię i przedmioty miedziane. Alternatywnie zadziałają też pomidory. Sztućce i biżuterie zamocz na kilka minut w ketchupie, a potem wypoleruj. Jeśli masz kłopot z doczyszczeniem starych patelni, wymyj je po prostu gąbką namoczoną w ketchupie. Srebro możesz też polerować skórkami ogórka, cytryny czy ziemniaka. Przypalony grill zaś wyczyścisz przekrojoną cebulą, wcierając ją w brudne miejsca. Widzisz, jakie to wszystko jest proste?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także