PoradyLajfhaki6 podstawowych zasad dobrego wychowania. Każdy z nas powinien o nich pamiętać

6 podstawowych zasad dobrego wychowania. Każdy z nas powinien o nich pamiętać

6 podstawowych zasad dobrego wychowania. Każdy z nas powinien o nich pamiętać
Redakcja
21.12.2021 07:40, aktualizacja: 30.07.2022 15:25

Zasady etykiety niegdyś były uczone w szkołach i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Niestety obecnie ta ważna, życiowa wiedza jest często zapominana i pomijana przez wiele osób. Jej znajomość może zaoszczędzić sporo wstydu i nerwów. Wiele osób twierdzi, że znajomości zasad savoir vivre dodaje im pewności siebie.

W końcu może obecny wirus na tyle się wycofa, że będziemy mogli znowu prowadzić swoje życie towarzyskie jak kiedyś. Dlatego z wielu zasad etykiety wybraliśmy te najbardziej przydatne w codziennym życiu. W końcu podstawowe zasady etykiety powinien znać każdy!.

#1 Wizyta bez zapowiedzi

Nigdy nie składaj wizyty bez zapowiedzi. Może powodować to nawet stresujące sytuacje. Zastanie znajomego w bieliźnie lub z wałkami na głowie będzie dla Was obu krępujące. Warto przed odwiedzinami powiadomić o swoim przybyciu SMS lub krótkim telefonem.

#2 Mężczyźnie nie jest do twarzy z damską torebką

Jeśli zapakowałaś dużo rzeczy do swojej damskiej torebki, nie proś mężczyznę by ją nosił. Może on poczuć, że godzi to jego męskości. Zresztą, widok faceta z torebką jest komiczny!

#3 Nie "dzwoń" łyżeczką

Dzwonienie łyżeczką o ścianki kubka jest bardzo nieeleganckie. Cukier wystarczy lekko zamieszać, i tak rozpuści się pod wpływem temperatury. Bez zbędnego hałasu.

#4 Nie trzymaj telefonu na stole

Obraz

Już pomijając kwestię zarazków na telefonie, jest to zwyczajnie niegrzeczne! Urządzenie na widoku daje poczucie Twoim towarzyszom, że nie skupiasz się na nich. Jeśli spędzasz czas ze znajomymi, telefon schowaj do kieszeni :)

#5 Całus w ręce

Prawdziwy dżentelmen witał się całusem w rękę.... ale w PRL! Nigdy nie całuj kobiety w rękę jeśli nie wyrazi ona zgody.

#6 Jakiej szklanki użyć?

Obraz

Każdy kształt szkła jest przeznaczony do serwowania określonego napoju. Dzięki konstrukcji szklanki, smak i temperatura są odpowiednie. Lubisz dobre drinki?

1 - Szampan

2 - Ciepłe napoje

3 - Piwo

4 - Czerwone wino

5 - Napoje bez alkoholu

6 - Koniak

Co myślisz o tych zasadach etykiety? Ile z nich było Ci obce?
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także