PoradyLajfhakiZastanów się, zanim użyjesz. Możesz uszkodzić zmywarkę

Zastanów się, zanim użyjesz. Możesz uszkodzić zmywarkę

jak używać tabletek do zmywarki, fot. Genialne
jak używać tabletek do zmywarki, fot. Genialne
08.10.2023 09:05

Zazwyczaj używamy ich bez większego zastanowienia, wkładamy do zmywarki, a następnie uruchamiamy program. Jednak czy, aby na pewno robimy to dobrze? Podpowiadamy jak używać tabletek do zmywarki.

Okazuje się, że tak błaha czynność wcale nie jest prosta. Wszystko zależy od producenta środków do zmywarki, ponieważ wiele z nich posiada osłonki. Z tego powodu wiele osób zastanawia się, czy należy je zdejmować przed umieszczeniem w dozowniku.

Jak używać tabletek do zmywarki?

Zmywarka w domu to już standard od kilkunastu lat. Urządzenie to oszczędza nasz czas oraz zdrowie, dzięki czemu nie musimy już godzinami szorować naczyń. Jednak nadal dużo osób ma problem nie tyle z obsługą zmywarki, ile z chemią do niej przeznaczoną. W każdym modelu znajduje się przegródka, do której należy włożyć kapsułkę lub tabletkę. Mimo to najwięcej wątpliwości budzą osłonki znajdujące się na nich, ponieważ nie wiadomo kiedy należy się ich pozbyć. Zazwyczaj wodorozcieńczalne zabezpieczenie charakteryzuje się cienką oraz przezroczystą powłoką, która idealnie przylega do tabletki. Po umieszczeniu jej we wnętrzu urządzenia, osłonka rozpuści się ona już w pierwszej fazie mycia. Jednak po co na chemii do zmywarki osłonki? Pełnią one kilka funkcji, a przede wszystkim chronią preparat przed wilgocią. Na dodatek powstały też z myślą o naszej skórze, która po zetknięciu z mocnym środkiem czyszczącym mogłaby zostać podrażniona.

A man in front of an open dishwasher holds a tablet of dishwashing detergent in the dishwasher.
A man in front of an open dishwasher holds a tablet of dishwashing detergent in the dishwasher.

Jak bezpiecznie używać tabletek do zmywarki?

W codziennym życiu nikt nie ma czasu na analizowanie, czy dana kapsułka rozpuści się w zmywarce, czy też nie. Dlatego jak możemy przeczytać w artykule w serwisie WP Kobieta:

Jeśli tabletka do zmywarki została zapakowana w grubszą osłonkę, która bardziej przypomina opakowanie cukierka niż folię, to znak, że nie jest rozpuszczalna w wodzie. W takim wypadku przed umieszczeniem jej w zmywarce należy usunąć zabezpieczenie. Jeśli tego nie zrobimy, detergent pozostanie w opakowaniu i nie uwolni środków czyszczących, w konsekwencji czego naczynia nie zostaną umyte. Sztywne i twarde opakowanie zawsze usuwamy z tabletek przed umieszczeniem ich w zmywarce".

Natomiast jeśli i ta instrukcja nas nie zadowala, to przeczytajmy zalecenia producenta, a wszystkie wątpliwości odejdą w dal.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także