PoradyLajfhaki7 zastosowań folii aluminiowej, które odmienią Twoje życie. Wykorzystaj, zanim ją wyrzucisz

7 zastosowań folii aluminiowej, które odmienią Twoje życie. Wykorzystaj, zanim ją wyrzucisz

Zastosowanie folii aluminiowej, fot. Pinterest / Genialne.pl
Zastosowanie folii aluminiowej, fot. Pinterest / Genialne.pl
24.08.2022 13:36

Zastosowanie folii aluminiowej jest dość rozległe. Okazuje się, że ten gadżet idealnie nadaje się nie tylko do zabezpieczania żywności. Jest dużo bardziej wszechstronny.

Folia aluminiowa do polerowania chromowanych powierzchni

Chromowaną armaturę lub zlewy czasami bardzo trudno doczyścić. Dodatkowo na powierzchni kranów gromadzi się osad. Dlatego weź kawałek folii i zwiń go w kulkę. Następnie zanurz w wodzie i przystąp do polerowania chromowanych powierzchni. Szybko zobaczysz zamierzony efekt. Folia dobrze sprawdzi się także do polerowania chromowanych elementów motorów oraz samochodów. Jeżeli są one trochę zardzewiałe, to koniecznie zanurz folię w gazowanym napoju typu cola.

Zastosowanie folii aluminiowej, fot. Unsplash
Zastosowanie folii aluminiowej, fot. Unsplash

Jak naostrzyć nożyczki przy użyciu folii aluminiowej?

Weź do ręki stępione nożyczki i po prostu zacznij szybko przecinać kawałek folii.

Szybsze prasowanie dzięki folii aluminiowej

Z deski do prasowania zdejmij pokrowiec. Wyściel ją folią aluminiową (błyszczącą stronę skieruj ku górze). Następnie załóż pokrowiec i zacznij prasować ubrania. Dzięki folii nie będziesz musiał odwracać je na drugą stronę i znacznie przyspieszysz całe prasowanie.

Jak oduczyć kota wchodzenia na blat?

Blat lub stół wyłóż folią aluminiową. Koty wyjątkowo denerwuje wydawany przez nią szelest. Dlatego po kilku spotkaniach z folią, szybko się zniechęcą i przestaną skakać na blat.

Nabłyszczanie sztućców i kieliszków w zmywarce

Następnym razem, gdy będziesz ładować zmywarkę, poświęć chwilę na oderwanie kawałka folii aluminiowej. Następnie zgnieć go w kulkę i włóż do zmywarki (najlepszy będzie koszyk na sztućce). Później włóż do zmywarki tabletkę i włącz program. Folia w połączeniu z detergentem sprawi, że sztućce i szklane kieliszki będą błyszczące i bez smug.

Zastosowanie folii aluminiowej, fot. Unsplash
Zastosowanie folii aluminiowej, fot. Unsplash

Folia aluminiowa na elektryzujące się ubrania

Najbardziej efektywną metodą na elektryzowanie się prania są kulki aluminiowe. Zwykła kulka z folii aluminiowej pomoże Ci pozbyć się dokuczliwych elektryzujących się tkanin i usprawni proces suszenia. Wystarczy, że wrzucisz ją do pralki razem z ubraniami.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także