PoradyZastosowania klipsów biurowych. Sprawdzą się nie tylko w pracy

Zastosowania klipsów biurowych. Sprawdzą się nie tylko w pracy

Zastosowania klipsów biurowych. Sprawdzą się nie tylko w pracy
Katarzyna
28.03.2020 15:02, aktualizacja: 28.03.2020 19:03

Klipsy biurowe najczęściej przydają się do uporządkowania dokumentów lub różnych kartek papieru. Okazuje się, że skrywają one w sobie znacznie większy potencjał! Oto kilka ciekawych rozwiązań które sprawią, że nigdy więcej nie pozbędziesz się tych małych klipsów! Poznaj codzienne zastosowania klipsów biurowych!

#1 Gąbki do mycia naczyń

pinterest.com
pinterest.com

Klipsy biurowe przydadzą się gdy chcesz aby gąbki wyschły szybciej. To bardzo ważne, aby odpowiednio przechowywać kuchenne gąbki, ponieważ dzięki temu zapobiegniesz namnażaniu się bakterii. Zaciśnij klips biurowy na gąbce, tak aby gąbka szybko wyschła z każdej strony.

Zastosowania klipsów biurowych - #2 Gumowe rękawiczki

pinterest.com
pinterest.com

Nieważne czy używasz gumowych rękawic do mycia naczyń, sprzątania czy prac w ogrodzie - na koniec ważne aby były one przechowywane w odpowiednim miejscu. Możesz je wypłukać i powiesić je wewnątrz szafki. Wystarczy, że umieścisz plastikowe haczyki na drzwiach szafki a następnie zamocujesz na nich klipsy biurowe. Teraz przechowywanie rękawiczek będzie o wiele łatwiejsze.

#3 Parzenie herbaty

pinterest.com
pinterest.com

Ile razy zdarzyło Ci się utopić sznurek od worka z herbatą? Ja robię to na tyle często, że postanowiłam znaleźć odpowiednie rozwiązanie! Małym klipsem biurowym zabezpieczam sznurek, dzięki czemu więcej nie zdarza mi się zatopić sznurka.

Zastosowania klipsów biurowych - #4 Worek na śmieci

pinterest.com
pinterest.com

Masz dość ciągle zjeżdżającego worka an śmieci? Spokojnie, klipsy biurowe pomogą Ci opanować tę sytuację. Wystarczy że zamieścisz dwa klipsy na koszu, dzięki czemu przytrzymają one worek.

#5 Przechowywanie otwartych opakowań z mrożonkami

pinterest.com
pinterest.com

Jeśli chcesz zrobić miejsce w zamrażalce lub po prostu nie chcesz żeby z otwartych toreb wysypały Ci się mrożonki, wystarczy, że powiesisz je na szczebelkach za pomocą klipsów.

Zastosowania klipsów biurowych - #6 Oszczędność miejsca

pinterest.com
pinterest.com

Z kolei jeśli w swojej lodówce przechowujesz dużo butelek warto wykorzystać klipsy biurowe jako wsporniki. Dzięki temu ułożysz napoje w piramidę i zyskasz więcej miejsca na inne produkty.

#7 Ochrona nożyków w podróży

pinterest.com
pinterest.com

Jeśli chcesz bezpiecznie przetransportować nożyki do golenia, warto użyć klipsa biurowego do jego zabezpieczenia.

Zastosowania klipsów biurowych - #8 Przechowywanie gumek do włosów

pinterest.com
pinterest.com

Klipsy biurowe przydadzą się także do uporządkowania gumek do włosów. W ten sposób spokojnie zapakujesz je na podróż lub przechowasz w domowej szufladzie nie gubiąc przy tym ani jednej sztuki!

#9 Sposób na prezentację zdjęć

pinterest.com
pinterest.com

W prosty i przyjemny sposób klipsy biurowe mogą przydać Ci się aby zorganizować zdjęcia.

Zastosowania klipsów biurowych - #10 Wyciskanie pasty do zębów

pinterest.com
pinterest.com

Używając biurowego klipsa możesz też wycisnąć znacznie większą ilość pasty do zębów - nic się nie zmarnuje!

#11 Uchwyt na telefon

pinterest.com
pinterest.com

Nie posiadasz oryginalnego uchwytu na telefon, a chcesz podłączyć go do ładowania lub uruchomić GPS w aucie? Duży klips biurowy i gumka recepturka rozwiążą sprawę!

Zastosowania klipsów biurowych - #12 Organizacja kabli

pinterest.com
pinterest.com

Za dużo kabli na biurku? Wtyczki znowu zsunęły się i spadły na podłogę? Wystarczy, że umieścisz klipsy biurowe an rancie stołu i przewleczesz przez nie kable.

#13 Wymiana nóżek klawiatury

pinterest.com
pinterest.com

Jeśli korzystasz z bezprzewodowej klawiatury, wiesz, że po pewnym czasie plastikowe nóżki mogą się wyłamać. Nie rezygnuj z naprawy całego gadżetu - zastąp ułamaną część metalowymi fragmentami klipsów biurowych. Klawiatura posłuży Ci jeszcze przez wiele miesięcy.

Zastosowania klipsów biurowych - #14 Stojak na telefon

pinterest.com
pinterest.com

Chcesz obejrzeć filmik ale nie chcesz trzymać telefonu w rękach? Dwa klipsy biurowe i kawałek tektury wystarczą aby zrobić idealny stojak na smartfona.

#15 Bezpieczne zawinięcie słuchawek

gwyl.io
gwyl.io

Jeśli zamierzasz być w podróży ale nie chcesz aby Twoje słuchawki się zaplątały możesz zawinąć je na klipsie biurowym, w taki sposób jak zaprezentowaliśmy powyżej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także