PoradyLajfhaki12 nietypowych zastosowań proszku do pieczenia. Przyda się nie tylko w kuchni

12 nietypowych zastosowań proszku do pieczenia. Przyda się nie tylko w kuchni

12 nietypowych zastosowań proszku do pieczenia. Przyda się nie tylko w kuchni
Aleksandra
23.02.2021 11:54

Proszek do pieczenia to powszechnie znany środek, który potrafi wybawić nas z niejednej opresji. Dodatkowo jest tani oraz sprawdzi się doskonale nie tylko  w kuchni. Oto nietypowe zastosowania proszku do pieczenia, które przydadzą się każdemu w codziennym życiu. My znamy ich aż 11, a Ty?

Zaraz poznasz kilka pomysłowych sztuczek, które udowodnią, że warto mieć jedną małą saszetkę zawsze przy sobie.

Podczas upalnego lata proszek do pieczenia może być bardzo potrzebny. Zarówno przy problemach z intensywnym poceniem się czy opuchniętymi stopami.

1. Zastosowania proszku do pieczenia - relaksująca kąpiel dla stóp

Obraz

Do 2 litrów wody dodaj 3 łyżki proszku do pieczenia. Dzięki temu uzyskasz relaksującą kąpiel dla Twoich stóp, która szybko pomoże Ci pozbyć się opuchlizny i zmęczenia.

2. Zastosowania proszku do pieczenia - intensywne pocenie się

Odrobina proszku do pieczenia wymieszana z wodą sprawdzi się idealnie jako dezodorant. Dzięki tej mieszance Twoje pachy będą suche i unikniesz nieprzyjemnego zapachu - bez żadnych środków chemicznych.

3. Zastosowania proszku do pieczenia - wybielanie tkanin

svetikova/freepik
svetikova/freepik

Proszek do pieczenia z powodzeniem zastąpi wybielacz. Wymieszaj jedną torebeczkę z proszkiem do prania, dodaj do komory głównej pralki i uruchom urządzenie. Pożółkła i poszarzała bielizna przejdzie do historii.

4. Zastosowania proszku do pieczenia - dolegliwości żołądkowe

stanislav71/freepik
stanislav71/freepik

Proszek do pieczenia jest także idealny na zgagę i niestrawność. Do szklanki zimnej wody dodaj 1-2 łyżeczki proszku do pieczenia . Oczywiście nie możesz stosować tego za każdym razem, gdy pojawi się dyskomfort. W przewlekłych stanach trzeba zgłosić się do lekarza.

5. Zastosowania proszku do pieczenia - czyszczenie fug

artjazz/freepik
artjazz/freepik

Zabrudzone fugi są w stanie każdego przyprawić o zły nastrój. Skutecznie doczyścisz je pastą zrobioną z proszku do pieczenia i wody. Miksturę pozostaw na fugach przez 15 minut po czym dokładnie wyszoruj je szczoteczką do zębów.

6. Zastosowania proszku do pieczenia - użądlenia owadów

Proszek do pieczenia potrafi uratować, gdy w grę wchodzi użądlenie przez pszczołę. Prawdopodobnie dlatego, że ma odczyn zasadowy. Wymieszaj proszek do pieczenia z wodą i taką pastę nałóż na miejsce użądlenia. Po ok. 10 minutach zmyj miksturę. Od razu poczujesz ulgę.

7. Zastosowania proszku do pieczenia - wbita drzazga

TomCruiseInATopHat/reddit
TomCruiseInATopHat/reddit

Wymieszaj proszek do pieczenia z wodą w stosunku 1:1. Nałóż na problematyczne miejsce, a sam zobaczysz efekty. Działa lepiej od pęsety!

8. Zastosowania proszku do pieczenia - dodatek do szamponu

drobotdean/freepik
drobotdean/freepik

Jeśli dodasz proszek do szamponu, pomożesz Twoim włosom. Będą jeszcze bardziej oczyszczone i odtłuszczone od nasady aż po same końce.

9. Zastosowania proszku do pieczenia - walka z brzydkimi zapachami

freepik
freepik

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z lodówki? Jest na to sposób. Najpierw dokładnie wyczyść wszystkie półki, pojemniki oraz ścianki roztworem sody oczyszczonej z ciepłą wodą. Następnie wypełnij mają miseczkę proszkiem do pieczenia i pozostaw ją w lodówce przez 2-3 dni. Brzydkie zapachy zostaną zneutralizowane.

10. Zastosowania proszku do pieczenia - oparzenia słoneczne

azarov74m/freepik
azarov74m/freepik

Aby schłodzić skórę, wystarczy wymieszać 60 g proszku do pieczenia z ciepłą wodą, a gotową miksturę wklepać delikatnie w miejsce poparzone przez promienie słoneczne. Najlepiej pozostawić do wyschnięcia, a po jakimś czasie dopiero zmyć.

11. Zastosowania proszku do pieczenia - pogromca mrówek

Nattawatstocker/freepik
Nattawatstocker/freepik

Zmasowany atak mrówek w ogródku bądź pomieszczaniach mieszkalnych to nic przyjemnego. Aby pozbyć się nieproszonych gości, wymieszaj proszek do pieczenia z cukrem lub wodą i umieść tam, gdzie pojawiły się insekty. Taki odstraszacz działa również na karaluchy.

12. Zastosowania proszku do pieczenia - pomoże przy czyszczeniu

Proszek do pieczenia może okazać się niezbędny przy czyszczeniu i odświeżeniu: srebra, kryształów, tapicerowanych mebli, materaców, czy mebli z wikliny. Pomoże też usunąć rdzę.

freepik.com
freepik.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także