PoradyLajfhakiZawieś ręcznik i zamknij drzwi. Odkąd tak robię, zniknął irytujący problem

Zawieś ręcznik i zamknij drzwi. Odkąd tak robię, zniknął irytujący problem

Zmywarka nie dosusza naczyń. Fot. Genialne.pl
Zmywarka nie dosusza naczyń. Fot. Genialne.pl

09.04.2023 15:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zmywarka ułatwia codzienne mycie naczyń. To ogromna pomoc dla osób, które mają delikatne dłonie, a kontakt z płynami do naczyń zawsze kończy się zniszczonymi dłońmi. Niekiedy jednak zdarza, że nie działa tak, jak powinna. Jeśli też masz taki problem i twoja zmywarka nie dosusza naczyń, wypróbuj ten patent. On temu zaradzi!

Wiele osób nie wyobraża sobie wyposażenia kuchni bez zmywarki. To urządzenie znacznie przyspiesza mycie naczyń, dzięki czemu nie musimy spędzać dużo czasu przy zlewozmywaku. Jednak nie zawsze jest tak skuteczne, jakbyśmy tego chcieli. Co zrobić, kiedy nie dosusza naczyń?

Co robić, kiedy zmywarka nie dosusza naczyń?

Częstym problemem podczas używania zmywarki jest niedosuszanie naczyń. Po otwarciu drzwi można zauważyć, że nadal osadza się na nich woda. Pierwszą myślą, jaka wtedy się pojawia, jest chęć wezwania specjalisty. Uspokajamy — nie musisz tego robić. Wystarczy, że wykorzystasz nasz trik, a ten uporczywy problem sam zniknie. Co więcej, nie będziesz musiał ponosić żadnych dodatkowych kosztów. Niedosuszanie naczyń nie musi oznaczać, że zmywarka uległa uszkodzeniu. Być może po prostu naczynia źle ułożyłeś naczynia?

Obraz

Użyj ręcznika, aby pozbyć się problemu

Usuniesz wodę z naczyń w prosty sposób. Patent ten odkryliśmy na TikToku na profilu JasmineGazelle. Wystarczy, że weźmiesz chłonny ręcznik, złożysz go na pół, zawiesisz na drzwiach zmywarki, a potem domkniesz urządzenie. Odczekaj 20 minut i ponownie otwórz zmywarkę. Zauważysz, że ręcznik wchłonął całą wilgoć z naczyń, a te są suche i bez zacieków! Poniżej wideo, które potwierdza, że ta metoda jest naprawdę skuteczna. 

Ukryta funkcja zmywarki

Niewiele osób wie, że zmywarka ma wiele ukrytych funkcji, o których nie jest napisane w instrukcji obsługi. Ich znajomość wiele ułatwia w kuchni. Oto kilka przykładów:

  • mycie ziemniaków

Zwykle ziemniaki myje się w zlewie, jednak ciężko schodzi z nich brud. Okazuje się, że nie trzeba do tego używać ostrej gąbki. Włóż je do zmywarki, a następnie ustaw szybkie mycie bez tabletki. I już — ziemniaki będą miały gładką i czystą skórkę.

  • czyszczenie kloców

Klocki mają wiele zakamarków, w których ukrywa się brud, dlatego ich czyszczenie bywa mozolne. Możesz zrobić to szybciej, wkładając je najpierw do woreczka na bieliznę, a potem do zmywarki. Nastaw na szybkie mycie — klocki będą czyste.

Obraz

Triki, dzięki którym najlepiej wykorzystasz możliwości twojej zmywarki

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także