PoradyZawsze wkładam gąbki do szuflady na detergenty i nie martwię się o sprzątanie

Zawsze wkładam gąbki do szuflady na detergenty i nie martwię się o sprzątanie

Zawsze wkładam gąbki do szuflady na detergenty i nie martwię się o sprzątanie

11.12.2022 18:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy jak wyczyścić szufladę na detergenty, która znajduje się w Twojej pralce? Ona jest często pomijana podczas sprzątania. A to spory błąd, gdyż tam gromadzi się dużo zanieczyszczeń.

Szuflada na detergenty wręcz przyciąga drobnoustroje. To w niej gromadzą się resztki proszku czy płynu do płukania, które utrudniają prawidłowe funkcjonowanie pralki  Dodatkowo jest dość wilgotnym miejscem. A taki stan rzeczy sprawia, że często rozwija się w niej pleśń, która jest wyjątkowo niebezpieczna dla zdrowia. Jak ją zwalczyć?

Jak usunąć pleśń z szuflady na detergenty?

Najpierw przygotuj dwie gąbki przeznaczone do zmywania naczyń oraz ocet.

Jak umyć szufladę pralki z pleśni? Trik z gąbkami i octem
Jak umyć szufladę pralki z pleśni? Trik z gąbkami i octem

Następnie włóż gąbki do dwóch przegródek w szufladzie. Obficie polej je octem. Odczekaj ok. 10 minut. Po tym czasie wyjmij szufladę oraz gąbki. Cała pleśń powinna zniknąć. Na koniec wymyj dobrze szufladę pod bieżącą wodą. Musisz pamiętać o tym, że szufladę należy myć regularnie. Nie tylko wtedy, kiedy pojawi się w niej pleśń. ;)

Jak umyć szufladę pralki z pleśni?
Jak umyć szufladę pralki z pleśni?

Do czego służą przegródki w szufladzie w pralce?

Inną ciekawą kwestią są trzy przegródki w szufladzie na detergenty. Widząc je wiele osób czuje się trochę nieswojo, gdyż nie wie do czego służą. Tymczasem każda z nich ma swoje zastosowanie. Warto je poznać, aby móc odpowiednio dozować proszek bądź płyn do płukania.

  • Przegródka oznaczona rzymską cyfrą I (zwykle znajduje się po prawej stronie) to pranie wstępne. Dzięki niemu spierzesz uporczywy bród z mocno zanieczyszczonej odzieży. Do tego nie nadają się kapsułki. Dlatego sporą dawkę proszku (producenci zalecają 100 gramów na 4,5 kg brudnej odzieży) należy wsypać właśnie do przegródki z numerem I.
  • Do przegródki oznaczonej numerem II (zwykle znajduje się po lewej stronie) dodaje się detergent podczas standardowego prania.
  • Trzecia przegródka jest oznaczona symbolem kwiatka (zwykle umiejscowiona pośrodku). Do niej zawsze wlewaj płyn do płukania lub środek zmiękczający tkaniny.

Stripowanie to nowatorska metoda prania, która bije rekordy popularności w Internecie!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także