PoradyLajfhakiZawsze wkładam monetę do zamrażarki przed wyjazdem na wczasy. Tak oszczędzam nerwy

Zawsze wkładam monetę do zamrażarki przed wyjazdem na wczasy. Tak oszczędzam nerwy

moneta w zamrażarce, fot. Genialne.pl
moneta w zamrażarce, fot. Genialne.pl

19.05.2023 18:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sezon urlopowy zbliża się wielkimi krokami. Przed wyjazdem trzeba pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu domu i znajdujących się w nim sprzętów. Jednym z przydatnych trików jest moneta w zamrażarce. To prosty sposób, by uchronić się przed ewentualnym zatruciem po powrocie z urlopu.

Zamrażanie żywności przedłuża jej trwałość. Jest skuteczne tylko wtedy, gdy niska temperatura utrzymuje się nieprzerwanie. Po rozmrożeniu jedzenia nie można ponownie go zamrażać, ponieważ grozi to rozwojem szkodliwych bakterii i drobnoustrojów. Do takiej sytuacji może niestety dojść w czasie naszego urlopu, w przypadku dłuższej przerwy w dostawie prądu. Jeśli nie zastosujesz triku z monetą, nigdy nie dowiesz się, czy tak się stało i po powrocie zjesz wielokrotnie mrożone produkty, co grozi poważnym zatruciem.

Po co moneta w zamrażarce?

Moneta w zamrażarce pozwala sprawdzić, czy w czasie naszej nieobecności w domu sprzęt działał prawidłowo i nie przestawał mrozić żywności. Wyobraź sobie, że przez kilka godzin nie ma prądu. Będąc na wakacjach, nie masz o tym pojęcia. Tymczasem zamrażarka przestaje utrzymywać niską temperaturę, a żywność się rozmraża. Namnażają się bakterie. Ponowne włączenie prądu sprawia, że zawartość lodówki znowu zamarza. Wszystko dzieje się, kiedy w najlepsze korzystasz z wakacji. Wracasz do domu i wyjmujesz jedzenie z zamrażarki, nie zdając sobie sprawy, że nie nadaje się do wykorzystania. Taki scenariusz nie jest wcale nieprawdopodobny, a grozi silnym zatruciem. Dzięki trikowi z monetą zawsze będziesz wiedział, czy jedzenie z zamrażarki jest zdatne do spożycia.

Moneta w zamrażarce może chronić przed zatruciem. Fot. Genialne.pl
Moneta w zamrażarce może chronić przed zatruciem. Fot. Genialne.pl

Moneta w zamrażarce. Jak stosować ten trik?

Zastosowanie triku z monetą jest bardzo proste. Przygotowania musisz zacząć na ok. 2 dni przed wyjazdem.

  • Do miski lub kubka wlej wodę i wstaw naczynie do zamrażarki.
  • Kiedy woda w naczyniu zamarznie, połóż na jej powierzchni monetę.
  • Jeśli po powrocie z wakacji moneta wciąż będzie znajdować się na powierzchni lodu, wszystko będzie w porządku. Jeśli zaś pieniążek zatopił się w lodzie, to sygnał, że przez jakiś czas lodówka nie działała prawidłowo i doszło do jej rozmrożenia. W takiej sytuacji żywność z zamrażarki powinieneś wyrzucić.

Co jeszcze warto włożyć do zamrażarki?

Jest jeszcze kilka rzeczy, które warto włożyć do zamrażarki — nie tylko na czas urlopu.

  • Puste przestrzenie w zamrażarce wyłóż starymi gazetami. W ten sposób po otwarciu drzwiczek do środka dostanie się mniej ciepłego powietrza. Dzięki temu lodówka będzie zużywać mniej prądu, by wyrównać temperaturę, a to przełoży się na niższe rachunki za prąd.
  • W zamrażarce warto trzymać folię spożywczą. Ten trik sprawia, że łatwiej się ją odwija oraz odrywa, ponieważ jest mniej klejąca.
  • Włożenie cebuli do zamrażarki na 30 minut przed jej pokrojeniem sprawi, że nie będziesz płakać. Niska temperatura osłabi wydzielanie związków siarki, które powodują łzawienie.
  • Aby pozbyć się brzydkiego zapachu panującego w zamrażarce, warto włożyć do niej miseczkę z sodą oczyszczoną. Wystarczy trzymać ją tam przez godzinę, by we wnętrzu przestało śmierdzieć.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także