PoradyLajfhakiZawsze wrzucam chusteczki nawilżane do prania. Oszczędzam przez to sporo nerwów

Zawsze wrzucam chusteczki nawilżane do prania. Oszczędzam przez to sporo nerwów

chusteczki nawilżane wrzucane do prania są genialnym trikiem, fot. freepik
chusteczki nawilżane wrzucane do prania są genialnym trikiem, fot. freepik
09.08.2023 11:41

Chusteczki nawilżane wrzucane do prania przyniosą tyle korzyści, że już nigdy nie puścisz programu bez szmatki w środku.

Chusteczki nawilżane w praniu potrafią zdziałać cuda!

Podczas zakupów niejednokrotnie zetknąłeś się z chusteczkami, które chronią ciuchy przed zafarbowaniem. Jest to sprawdzony gadżet, który warto dorzucać do prania, gdy nie jesteśmy pewni, czy np. nowy T-shirt nie puści koloru, a tym samym zafarbuję resztę ubrań.

Nawilżane chusteczki mają nieco inną funkcję, która ucieszy właścicieli zwierzaków, którzy borykają się z kłębami sierści w całym domu. Te niepozorne kawałki materiału mają zdolność zbierania małych cząsteczek (np. paprochów czy włosów) podczas robienia prania. 

Jeśli ich użyjesz, masz pewność, że ubrania będą pozbawione zbędnych włosków, które zazwyczaj trzeba było ściągać specjalną rolką.

Obraz

Czy każde nawilżane chusteczki nadają się do prania? Otóż nie

Aby się nie naciąć, trzeba wiedzieć, jakie chusteczki wybrać — w końcu zły produkt spali cały pomysł już na panewce.

  • chusteczki muszą być mocne — nie powinny się przedzierać ani mechacić. Ważne jest, by pod żadnym pozorem nie wrzucać "nawilżanego papieru". Łudząco je przypomina, ale ma o wiele słabszą strukturę i najprawdopodobniej rozpadnie się w pralce, pokrywając ubrania paprochami;
  • powinny być mokre i czyste — sucha chusteczka na nic się nie zda, więc nawet nie próbuj jej wrzucać na siłę do prania. To samo tyczy się z brudnymi, zużytymi sztukami;
  • najlepiej wybierać produkt bez zapachu — zapach z tkaniny może pokryć nasze ubrania, co nie zawsze może nam odpowiadać. Zwłaszcza gdy zmiesza się z innymi zapachami, pochodzącymi z detergentów.

Kiedy następnym razem będziesz robić pranie, wrzuć dwie, trzy chusteczki do bębna i puść dowolny program. Po praniu zobaczysz, jak wiele zanieczyszczeń się na nich osadziło, a już zawsze będziesz z nich korzystać.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także