PoradyZawsze zostawiam rolkę po ręczniku kuchennym. Jej druga funkcja jest wciąż niedoceniana

Zawsze zostawiam rolkę po ręczniku kuchennym. Jej druga funkcja jest wciąż niedoceniana

czym sprzątać pod niskimi meblami? fot. genialne.pl
czym sprzątać pod niskimi meblami? fot. genialne.pl

08.01.2023 21:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czym sprzątać pod niskimi meblami bądź sprzętem AGD? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta, gdyż najczęściej wybierany odkurzacz, zwykle w tym przypadku zawodzi.

Pod lodówką, kuchenką czy nisko osadzonymi meblami bardzo łatwo gromadzi się kurza oraz wszelkie zanieczyszczenia. Dodatkowo w tym newralgicznym miejscu raczej rzadko sprzątamy. Wszystko za sprawą tego, że trudno znaleźć odpowiednie narzędzie do tej pracy. Jak sobie z tym poradzić? Trzeba uciec się do sprytnych rozwiązań.

Jak usunąć kurz pod meblami?

Pierwszym patentem na to jest użycie szczotki do kurzu. Ale koniecznie wybierz taką, która ma długą lub teleskopową rączką. Dzięki temu spokojnie wyczyścisz nią całą przestrzeń pod szafkami. Co więcej szczotka jest elastyczna i przede wszystkim płaska. Dlatego świetnie nada się do tego zadania.

Fot. Genialne
Fot. Genialne

Wieszak wymiecie bród spod mebli

Najpierw weź do ręki płaski wieszak. Może być plastikowy czy druciany. Te wykonane z drewna są za grube. Później wokół jednego ramienia wieszaka owiń dowolną ściereczkę. Przyczep ją za pomocą taśmy samoprzylepnej. Taki oto gadżet wsuń pod lodówkę lub meble i wymieć wszelkie zanieczyszczenia. Zobaczysz jak łatwo Ci to pójdzie.  Możesz również lekko zwilżyć ściereczkę. Dzięki temu wyłapiesz cały kurz i nie będzie on roznosił się po pomieszczeniu.

Obraz

Jak posprzątać trudne dostępne miejsca?

Odkurzacz jest częściowo pomocy podczas usuwania zanieczyszczeń spod niskich mebli. Trzeba poddać go jednak małej metamorfozie. Na koniec rury przymocuj rolkę po papierze toaletowym, ręcznikach papierowych lub ozdobnym papierze do pakowania prezentów. Te dwie ostatnie to zdecydowanie lepsze rozwiązanie, gdyż zwyczajnie są dłuższa. Później rolkę spłaszcz i wsuń ją pod meble bądź lodówkę, gdzie rura odkurzacza nie wchodziła. Zobaczysz jak szybko usuniesz cały bród. Dodatkowo taki sprzęt jest niezastąpiony podczas odkurzania wszelkich szczelin, na przykład w kaloryferze, listew przypodłogowych czy każdego innego mebla posiadającego rowki.

Obraz

Cytryna jest niezawodna podczas sprzątania. Sprawdź do czego można ją wykorzystać!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także