PoradyLajfhakiZblenduj to i wlej do doniczki, askrzydłokwiat bujnie zakwitnie!

Zblenduj to i wlej do doniczki, askrzydłokwiat bujnie zakwitnie!

Domowy nawóz do skrzydłokwiatu. Fot. Gettyimages
Domowy nawóz do skrzydłokwiatu. Fot. Gettyimages
19.03.2023 17:53

Skrzydłokwiat to bardzo popularna roślina. Oprócz tego, że pięknie wygląda, to jeszcze dotlenia pomieszczenie - pewnie dlatego gości w tak wielu domach. Nie jest trudny w uprawie, chociaż - aby okazale i zdrowo rósł - dobrze jest go dokarmiać. Jak to zrobić? Oto przepis na domowy nawóz do skrzydłokwiatu.

Skrzydłokwiat to roślina dla początkujących ogrodników

Jeśli odpowiednio o niego zadbasz, będzie odwdzięczał się pięknym i okazałym wyglądem. Nie ma jednak zbyt dużych wymagań pielęgnacyjnych, więc nadaje się również dla tych, którzy "nie mają ręki do kwiatów". Tak naprawdę jedyne, co trzeba mu zapewnić, to dostęp do światła i wody oraz systematyczne nawożenie.

Nawóz do skrzydłokwiatu można kupić w sklepie ogrodniczym. Jednak po co iść na łatwiznę, a zarazem przepłacać? Postaw na domowe sposoby, które okazują się dużo skuteczniejsze. Co więcej, nie rujnują domowego budżetu ;) Cóż - same korzyści!

Obraz

Czym nawozić skrzydłokwiat?

Zanim zdradzimy przepis na domowy nawóz, najpierw przypomnimy ci o podstawowych zasadach, jakie należy stosować podczas uprawy tej rośliny. Jeśli chcesz zagwarantować jej dobre warunki, pamiętaj o:

  • zapewnieniu odpowiedniego stanowiska;
  • systematycznym podlewaniu;
  • codziennym zraszaniu liści.

Skrzydłokwiat kocha słońce, dlatego musisz zapewnić mu dobre nasłonecznienie. Dobrze mu również w półcieniu. Pamiętaj, że bez promieni słonecznych absolutnie nie zakwitnie. Co jeszcze jest ważne? Ten kwiat nie lubi zimna ani przeciągów. Nie stawiaj go w miejscach, gdzie będzie narażony na gwałtowną zmianę temperatury. Podlewaj go 2-3 razy w tygodniu. Potrzebuje dobrego nawodnienia, ale nie będzie tolerował przelewania - wtedy zgnije. Ważne, aby zraszać mu liście każdego dnia. Tak zadbany skrzydłokwiat będzie bujny, aż miło!

domowy nawóz do skrzydłokwiata fot. genialne.pl
domowy nawóz do skrzydłokwiata fot. genialne.pl

Domowy nawóz do skrzydłokwiatu z marchewką

Marchewka to bardzo bogate warzywo, które dostarcza wielu cennych składników odżywczych - zarówno ludziom, jak i roślinom. Stosując ją do skrzydłokwiatu, dostarczysz mu tego, co najlepsze, czyli wapnia, potasu, fosforu, a także witamin C i E.  Jak przygotować z niej odżywczy nawóz?

  1. Nieobraną marchewkę pokrój na mniejsze kawałki.
  2. Wrzuć je do 1 litra wody w temperaturze pokojowej.
  3. Zblenduj wszystko dokładnie.
  4. Następnie przecedź powstałą odżywkę. To ważne, aby był sam płyn. Pozostawione kawałki marchewki przyciągnęłyby robaki.
  5. 1 szklanką przygotowanego nawozu podlewaj skrzydłokwiat raz na 2 tygodnie.

Stosuj nawożenie maksymalnie do 3 miesięcy. Na efekty nie będziesz musiał długo czekać!

Ten trik sprawi, że każda roślina będzie rosła jak szalona!

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także